وزارت اطلاعات وفرهنگ باهمکاری وزارت صحت عامه از هفته جهانی تغذی با شیر مادر تجلیل کرد

moic_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۶ - ۱۱:۱۸
د تغذيې نړيواله اوونۍ ونمانحله

آمریت حمایت از زنان در خدمات ملکی وزارت اطلاعات و فرهنگ با همکاری اداره تغذی  طفل با شیرمادروزارت صحت عامه از هفته جهانی تغذی با شیر مادر تجلیل کرد.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر٬ در محفلی که به این مناسبت درسالون نگارستان ملی وزارت اطلاعات و فرهنگ برگزار شد، داکتر بشیر احمد حمید رییس عمومی طب وقایه وکنترول امرا ض  وزارت صحت عامه گفت که تغذیه با شیرمادر یک روند طبیعی است و شیرمادر تحفه الهی است که خداوند برا ی مادر داده است.
وی اضافه کرد که تحقیقات دانشمندان نشان داده است که در جریان یک ساعت نخست زندگی اگرنوزاد با شیر مادر تغذیه شوند 22 درصد مرگ و میرآنان کاهش پیدا می کند  و اگر در شش ماه اول کودکان از شیرمادر تغذیه شوند 13 در صد در مرگ ومیر آنان کاهش می اید.
داکترحمید بیان کرد که یکی از کارهای مهم وزارت صحت عامه وقایه است که یکی از این وقایه تغذیه با شیر مادراست . کودکی که با شیر مادر تغذیه می شود به امراض قلبی ، فشارخون  و دیگر امراض  مبتلا نمی شوند نسبت به کودکانی که از شیرهای مصنوعی تغذیه می شوند.
سید جعفرراستین رییس نظارت برنشرات رسانه های وزارت اطلاعات وفرهنگ ، ازپایین بودن اگاهی مردم از اهمیت تغذیه با شیر مادر در سطح کشوریاد آور شد و گفت که عوامل زیادی است که مادران کودکان شانرا با شیر شان تغذیه نمی کنند.
  اوگفت که عوامل اجتماعی ، فرهنگی ، سنت ها وعنعنات ناپسند بر تغذیه کودک با شیر مادر تاثیرسوء می گذارد و باید در برابر آن قرار بگیریم  و در قدم اول  دانش و اگاهی خود را در قسمت تغذیه کودکان با شیر مادربلند ببریم.
داکتر مرسل مناتی رییس بخش تغذیه  وزارت صحت عامه در رابطه به موضوع صحبت کرد و گفت که تغذیه با شیر مادر برای کودک بسیار مفید است  و دین اسلام نیز در قسمت تغذیه با شیر مادر تاکید زیاد کرده است .
محبوبه سعادت آمرحمایت اززنان در خدمات ملکی وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت: شیرمادر یک نعمت خداوندی برای نوزاد است زیرا تمام  نیازمندی خوراکی کودک در شیر مادر نهفته است.
وی گفت که شیرمادر کودک را درمقابل انواع مرض هاحمایت می کند و ما باید برای تمام خانواده ها از هر طریق ممکنه آگاهی از مزایای شیرمادر را بدهیم و باید بعد ازتولد نوزاد، تمام مادران شیرده از طریق خانواده مورد حمایت و همکاری قرار بگیرند و تا دو سالگی مادران شیرده ازغذا ها ومیوه ها استفاده اعظمی کنند.
محبوبه سعادت گفت که در آموزه های  دینی نکات مهمی  درباره شیرمادر مطرح شده است که هم رضای پروردگار و هم مصلحت مادر و کودک  رادربر خواهد داشت و امید می رود از مرگ و میر کودکان جلوگیری شود. 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۹ - ۹:۵
Background image

جلسه کمیسیون نام گذاری جاده ها برگزار شد

جلسه کمیسون نام گذاری  جاده ها  امروز  به ریاست حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات  و فرهنگ  برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر٬  در این جلسه  پس از بحث  های  فراوان٬  اعضای  کمیسیون . . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۸ - ۹:۳۲
Background image

نهاد های خدماتی صیام و داکتران کاروبار سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ را تقدیر کردند

روسای شرکت خدماتی صیام و داکتران کاروبار ( Bussiness Doctors ) امروز دردیداربا حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ ، لوح تقدیر این نهاد ها را به وی اعطا کردند.
به گزارش خبرنگار آژانس. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۱:۵۱
Background image

پیام تسلیت رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ به مناسبت وفات میرصاحب گازرگاه هرات

پیام تسلیت رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ به مناسبت وفات میرصاحب گازرگاه هرات
رهبری وزارت اطلاعت وفرهنگ تاثرعمیق خویش را به مناسبت وفات میرمحمد افضل (میرصاحب گازرگاه ) هرات ابراز می کند.
م. . .

BACK TO NEWS