حسینه صافی : جوانان به خاطررسیدن به اهداف شان باید ازتوانایی و استعداد های خود استفاده کنند

moic_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۷ - ۱۳:۳
حسينه ساپۍ: ځوانان بايد خپلو موخو ته د رسېدو په خاطر له خپلې ځواکمنۍ او وړتيا څخه ګټه واخلي

ازروزبین المللی جوانان امروزبا شعار"  انتقال آموزش "   ازسوی معینیت امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ درکابل تجلیل به عمل آمد .
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، درمحفلی که به این مناسبت به حضورداشت شماری ازمسوولان بلند رتبه دولتی، عدٖه کثیری ازجوانان و مهمانان خارجی برگزارشد، حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ روز بین المللی جوانان را به تمام جوانان کشور تبریک گفت و نقش جوانان را درامورمختلف جامعه به ویژه درراستای تامین صلح، پیشرفت و ترقی کشورمهم دانست و گفت که هرروز  روز جوانانی است که دارای هدف هستند .
حسینه صافی افزود که جوانان به خاطررسیدن به اهداف شان باید ازتوانایی و استعداد های خود استفاده کنند، متکی به دیگران نباشند و رهبری خود را خود به دست بگیرند.
سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ گفت که با وجود مشکلات و ناهنجاری های موجود، هنوز هم جوانان کشور روحیه و مورال بلند دارند و حضور پررنگ آنان دراین برنامه و برنامه های متعدد دیگر، به پیشواز صدمین سال استقلال کشور ، بیانگر روحیه عالی آنان است  و تاکید کرد که جوانان به انسجام و هماهنگی بهتر نیاز دارند.
بعد محمد اجمل شاه پور معین امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ صحبت کرد و روز بین المللی جوانان را به تمام جوانان کشورتبریک گفت و افزود: ما درحالی از روز بین المللی جوانان تجلیل به عمل می آوریم که تا حال جوانان کشور راه  دور و دراز رسیدن به جامعه پیشرفته و مرفه را درپیش دارند.
وی افزود که از روز بین المللی جوانان همه ساله با پیام های واضح و مشخص درجهان گرامیداشت می شود و امسال این روز با پیام  " انتقال آموزش "  درتمام دنیا تجلیل خواهد شد.
معین امورجوانان افزود که با وجوداین که ازیک جانب یک سلسله فرصت ها برای جوانان فراهم است، ولی ازجانب دیگر این قشربزرگ جامعه شکار تهدید ها نیز اند مانند تهدید افراطیت و تفکر افراطیت ، عدم دسترسی همه شمول به آموزش، فقر و بیکاری و اعتیاد به مواد مخدر.
اجمل شاه پور درکنار آن که یک سلسله مشکلات جوانان را برشمرد دررابطه به کارکرد های سه ماهه اش درآن نهاد معلومات داد و همچنان پیشنهادها و طرح های معینیت امورجوانان را به خاطر بهبود وضعیت جوانان کشور ، ارائه کرد .
سپس داکترابراهیم شینواری معین وزارت معارف درصحبتی گفت که بیشترین نفوس کشور را جوانان تشکیل می دهند و نیاز احساس می شود که جوانان آموزش های جدید را فراه بگیرند.
وی دررابطه به نقش علم ازدیدگاه اسلام معلومات داد و گفت که دردین مقدس اسلام برآموختن علم و دانش تاکید شده است ولی متاسفانه که شمار زیادی از جوانان کشور از آموزش محروم هستند و گفت که باید جوانان درزمینه ارتقای دانش و آگاهی خود بکوشند.
همچنان دراین محفل گل خرسند، فرح مصطفوی و حمید الله به نمایندگی ازجوانان صحبت کردند و دررابطه به مشکلات فرا راه جوانان معلومات دادند آنان فقر و بیکاری را از مشکلات عمده جوانان دانستند و خاطرنشان کردند که جوانان درهرجامعه نقش تعیین کننده و اساسی دارند.
آنان توجه و حمایت  دولت و نهاد های مسوول را  درراستای  رشد، فراهم کردن فرصت های تحصیل و کا رو همچنان  سهم دهی جوانان  در عرصه های مختلف جامعه ،  معطوف داشتند.
همچنان سید وحید قتالی رییس عمومی اداره امور ریاست جمهوری روز بین المللی جوانان را برای جوانان کشور مبارک گفت ونقش جوانان را درجامعه ارزشمند دانست .
او تاکید کرد که باید به جوانان درعرصه های مختلف فرصت کار داده شود و از استعداد و توانایی های آنان درراستای پیشرفت و شگوفایی کشور استفاده شود .
دراخیر محفل نمایش لباس توسط گروه مودلنگ همدلی و ترانه از سوی گروه حارندوی افغان پارسا اجرا شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۹ - ۹:۵
Background image

جلسه کمیسیون نام گذاری جاده ها برگزار شد

جلسه کمیسون نام گذاری  جاده ها  امروز  به ریاست حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات  و فرهنگ  برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر٬  در این جلسه  پس از بحث  های  فراوان٬  اعضای  کمیسیون . . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۸ - ۹:۳۲
Background image

نهاد های خدماتی صیام و داکتران کاروبار سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ را تقدیر کردند

روسای شرکت خدماتی صیام و داکتران کاروبار ( Bussiness Doctors ) امروز دردیداربا حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ ، لوح تقدیر این نهاد ها را به وی اعطا کردند.
به گزارش خبرنگار آژانس. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۱:۵۱
Background image

پیام تسلیت رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ به مناسبت وفات میرصاحب گازرگاه هرات

پیام تسلیت رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ به مناسبت وفات میرصاحب گازرگاه هرات
رهبری وزارت اطلاعت وفرهنگ تاثرعمیق خویش را به مناسبت وفات میرمحمد افضل (میرصاحب گازرگاه ) هرات ابراز می کند.
م. . .

BACK TO NEWS