محمد طاهر زهیر: کار استحکام منار جام باید هرچه زود تر آغاز شود

farzad_moicgovaf
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۹:۱۸
محمد طاهر زهیر: کار استحکام منار جام باید هرچه زود تر آغاز شود

محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، امروز در نشستی با مسوول بخش فرهنگی یونسکو در افغانستان و نمایندۀ نهاد (الف)، خواستار آغاز هرچه زودتر کار استحکام منار جام غور شد.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ در این نشست که از طریق ویدیو کنفرانس صورت گرفت، نورآغا نوری رییس باستانشناسی، دیپلوم مهندس عبدالاحد عباسی رییس حفظ و ترمیم آبدات تاریخی و همچنان نمایندۀ قطعه 012 نیز حضور داشتند. در نشست، ابتدا سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ از همکاری اتحادیۀ بین المللی برای حفاظت میراث های فرهنگی در ساحات جنگ (الف) و یونسکو به قدردانی یاد کرد.

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ خاطر نشان کرد که یونسکو در دو سال گذشته در زمینۀ استحکام منار جام، اقدام عملی نکرده است و از جانبی هم منار جام در وضعیت خوب قرار ندارد. وی افزود که وزارت اطلاعات و فرهنگ از یونسکو می خواهد که در نشست آینده که 10 روز بعد برگزار خواهد شد، برنامۀ عملی خود را در راستای استحکام منار جام، به وزارت اطلاعات و فرهنگ ارائه کند و کار عملی پروژۀ منار جام را در بهار سال آینده آغاز کند. همچنان در این نشست مسوول بخش فرهنگی یونسکو وعده داد که کار عملی استحکام منار جام را در دو تا سه ماه آینده آغاز خواهند کرد. به همین ترتیب نمایندۀ نهاد الف نیز در صحبتهایش خاطر نشان کرد که این نهاد 12 پروژه را در بخش حفاظت میراث های فرهنگی و آبدات تاریخی افغانستان کار کرده است و افزون بر آن که برای حفاظت منار جام 2 میلیون دالر کمک کرده اند، آماده همکاری های بیشتر نیز در این راستا استند.

 کابل/ 23 جدی/ باختر

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۲:۱
Background image

نمایشگاه نقاشی در بلخ برگزار شد

نمایشگاه نقاشی زیر نام (پروانه های آتش نشین) با همکاری ریاست اطلاعات و فرهنگ بلخ امروز در شهر مزارشریف برگزار شد.

عزیز احمد که حدود چهل سال عمرش را در راستای هنر نقاشی سپری کرده است،. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۹:۵۳
Background image

کتاب ” ثابت قدم ” بررسی، نقد و رونمایی شد

کتاب ” ثابت قدم “، امروز در محفلی با حضورعبدالمنان شیوای شرق معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ، بررسی، نقد و رونمایی شد .

به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ این کتاب را سید جعفرعادلی. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۹:۳۲
Background image

برنامۀ آگاهی دهی از آزار و اذیت زنان در ادارت٬ در وزارت اطلاعات و فرهنگ برگزار شد

برنامۀ آگاهی دهی مبارزه از آزار و اذیت زنان در ادارت امروز در وزارت اطلاعات و فرهنگ به ابتکار آمریت جندر این وزارت و با همکاری څارنوالی مبارزه با آزار اذیت زنان در ادارت عامه و خصوصی. . .

BACK TO NEWS