مجاهد: روند انتقال کمک‌های بشری کشورهای منطقه به زلزله‌ زدگان پکتیکا و خوست آغاز شده است

farzad_moicgovaf
پنجشنبه ۱۴۰۱/۴/۲ - ۱۵:۵
مجاهد: روند انتقال کمک‌های بشری کشورهای منطقه به زلزله‌ زدگان پکتیکا و خوست آغاز شده است

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی و معین امور نشرات وزارت اطلاعات‌ و فرهنگ می‌گوید که روند کمک‌های بشردوستانۀ کشورهای منطقه و جهان و سازمان‌های مدد رسان داخلی و بیرونی برای کمک به زلزله ‌زدگان ولایات پکتیکا و خوست آغاز شده و تا کنون یک محمولۀ کمک‌های بشری پاکستان به مناطق زلزله‌زده انتقال یافته است.
به گزارش آژانس باختر؛ ذبیح‌الله مجاهد در صفحۀ تویترش نگاشته است که یک محمولۀ کمک‌های بشردوستانۀ پاکستان که در هشت لاری بارگیری شده است، به مناطق زلزله‌زدۀ پکتیکا انتقال یافته است. مجاهد افزوده است که یک محمولۀ کمک‌های بشری جمهوری اسلامی ایران که در دو هواپیما بارگیری شده است به افغانستان رسیده و همچنین یک محمولۀ کمک‌های بشری قطر از طریق یک پرواز به کشور انتقال داده شده است.
در عین حال، جمعیت هلال‌احمر ترکیه نیز اعلام کرده است که روند کمک‌های بشری خود به خانواده‌های قربانیان و آسیب‌ دیدگان زلزلۀ اخیر در ولایات پکتیکا و خوست را آغاز می‌کند.
پس از وقوع زمین‌لرزۀ شدید در ولایات پکتیکا و خوست که از اثر آن بیش از یک هزار نفر جان باخته و حدود دو هزار نفر دیگر زخم برداشتند، بسیاری از کشورهای جهان با فرستادن پیام‌های همدردی و غمشریکی با مردم افغانستان، آمادگی خود را برای کمک‌رسانی به خانواده‌های قربانیان این رویداد طبیعی اعلام کردند. ایالات متحدۀ آمریکا، چین، آلمان و برخی دیگر از کشورهای منطقه و جهان گفته اند که روند کمک‌های بشری خود به زلزله‌زدگان افغانستان را به زودی آغاز می‌کنند.
این در حالی است که روز گذشته امارت اسلامی در یک نشست اضطراری، 100 میلیون افغانی را به منظور کمک‌رسانی به خانواده‌های قربانیان، آسیب‌دیدگان و زخمیان زلزلۀ اخیر در ولایات خوست و پکتیکا اختصاص داد.
امارت اسلامی از تمامی کشورها و نهادهای مدد رسان ملی و بین‌المللی خواسته است تا به کمک زلزله‌زدگان ولایت‌های پکتکیا و خوست بشتبابند و خانواده‌های قربانیان و آسیب‌دیدگان این رویداد طبیعی را یاری رسانند.

کابل، 2 سرطان، باختر

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۷/۶ - ۱۵:۱۶
Background image

نخستین فلم مستند زندان بگرام به نمایش گذاشته شد

نخستین فلم مستند زندان بگرام که از سوی ریاست افغان فلم وزارت اطلاعات و فرهنگ تهیه شده بود به نمایش گذاشته شد.

حفلی که به همین مناسبت ترتیب شده بود مولوی عتیق الله عزیزی معین فرهنگ و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۵ - ۱۶:۰
Background image

وزارت اطلاعات و فرهنگ از روز جهانی توریزم تجلیل به عمل آورد

مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزرا، در محفل تجلیل از روز جهانی توریزم گفت که اکنون فرصت خوب برای سیاحت و رشد صنعت توریزم درافغانستان مساعد شده است.

در محفلی تجلیل از روز. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۴ - ۱۵:۴۲
Background image

رییس جدید فرهنگ مردم به کارمندان معرفی شد

رییس جدید فرهنگ مردم امروز از سوی معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ به کارمندان آن ریاست معرفی شد.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر،  محفلی که به همین مناسبت به اشتراک معین فرهنگ و. . .

BACK TO NEWS