محمد طاهرزهیر: حراست ازداشته های فرهنگی، ازاولویت های وزارت اطلاعات وفرهنگ است

moic_admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۹ - ۱۹:۱۹
vc

محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز درصحبت تصویری با روسای اطلاعات وفرهنگ شماری ازولایت ها، تاکید کرد که حراست ازداشته های ملموس و غیرملموس فرهنگی از اولویت های این وزارت است.

دراین صحبت تصویری سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ، کارکرد ها و مشکلات رییسان اطلاعات وفرهنگ ننگرهار، غزنی، پکتیکا، خوست، لغمان، ارزگان، لوگر و غور را بررسی کرد.

همچنان رییسان اطلاعات وفرهنگ ولایت های متذکره گزارشی از کارکرد ها ، دستاورد ها وبرنامه ها ریاست های مربوط شان را با سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ شریک کردند.

آنان شماری از مشکلات و خواست های شان را ازناحیه کمبود تشکیل، بودجه، وسایط ترانسپوتی، توجه به آبده های تاریخی، تجهیز کتابخانه های عامه ولایت ها و فراهم کردن زمینه در راستای برگزاری برنامه های فرهنگی وآموزشی به ویژه برای جوانان، نیزبیان کردند.

به همین ترتیب سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ حراست از داشته های ملموس و غیرملموس فرهنگی کشور را ، ازاولویت های این وزارت دانست و در این زمینه به توجه رییسان اطلاعات وفرهنگ نیز تاکید کرد.

محمدطاهرزهیر با آن که دررفع مشکلات مذکور وعده همکاری دادد، انسجام، همآهنگی و ارتباط منظم میان مرکز و ولایت ها را، امرمهم دربهبود امور دانست.

vczuhairmembers

 

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۹:۳۷
Background image

یک بسته اسناد تاریخی مربوط دوره غوریان ارزیابی می شود

نشستی به منظور ارزیابی اسناد تاریخی مربوط به دوره غوریان که گفته می شود یک هزار سال قدامت دارد، امروز دروزارت اطلاعات وفرهنگ برگزار شد .
به گزارش آژانس باختر ، این اسناد قراراست از سوی. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۹:۳۲
Background image

سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ: آثارموجود در آرشیف ملی درمنطقه نظیر ندارد


محمد طاهر زهیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ هنگام دیدار ازبخش های آرشیف ملی گفت که آثار خطی يی که در آرشیف ملی موجود است درمنطقه بی نظیر است
به گزارش خبرنگار آژانس. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۸:۵۵
Background image

جلسه رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ تحت ریاست محمد طاهر زهیر، سرپرست و نامزد وزیر وزارت اطلاعات و فرهنگ برگزار شد.

در نشست که به ریاست محمد طاهر زهیر، سرپرست و نامزد وزیر وزارت اطلاعات و فرهنگ و به اشتراک پوهاند محمد رسول باوری، معین فرهنگ و هنر، پوهنیار سیده مژگان مصطفوی، معین گرځندوی، مالی و اداری. . .

BACK TO NEWS