بخش آگاهی عامه در ادارات حکومتی فعال می شود

moic_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۷ - ۱۵:۷
farahi-moic

معین نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ می گوید که به منظور دسترسی آسان و به موقع خبرنگاران به اطلاعات،  قرار است در ادارات حکومتی بخش آگاهی عامه فعال شود.

مهاجر فراهی معین نشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ که در شهر هرات در یک نشست خبری سخن میگفت اظهار داشت:  در کنار فعال سازی بخش آگاهی عامه در نهاد های  حکومتی٬ وزارت اطلاعات و فرهنگ همچنان در نظر دارد که قانون رسانه‌های همگانی و قانون دسترسی به اطلاعات را هم باز نگری کند.

مهاجرفراهی،  با تماس گرفتن روی مشکلات مالی شماری از رسانه ها اظهار داشت که ما میدانیم اکثر رسانه‌ها در کشور با مشکلات مختلفی از جمله مالی دچار هستند، ما در تلاش رفع این مشکلات هستیم.

مولانا نعیم الحق حقانی رئیس اطلاعات وفرهنگ هرات می گوید دسترسی به اطلاعات حق تمام شهروندان وخبرنگاران است و باید تلاش شود که درتمامی اداره ها اشخاصی گماشته شوند که پاسخگو به خبرنگاران باشند.

اوگفت بایددر اداره ها شخصی که به خبرنگاران پاسخ بدهند، گماشته شود.

شماری از خبرنگاران در هرات خواهان همکاری در قسمت دسترسی به اطلاعات شدند.

گفتنی ا‌ست که حدود ۳۰ رسانه‌ در هرات فعال  است و در حال حاضر نزدیک به دوصدوپنجاه خبرنگار در این ولایت با رسانه‌های محلی، ملی و بین المللی کار می‌کنند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۴ - ۸:۴۰
Background image

بی‌بی‌سی باید به ارزش‌های ملی و دینی افغان‌ها ارزش‌قایل باشد و حقایق را منعکس سازد.

دوشنبه مورخ(۱۳ شوال المکرم ۱۴۴۵) در مقام معینیت فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ، مولوی عتیق الله عزیزی معین فرهنگ و هنر، مولوی ضیاءالحق حقمل وارسی‌کننده معینیت نشرات و داکتر عبدالواحد. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۴ - ۰:۴۰
Background image

بعد از بارندگی‌های شدید از بالاحصار شهر قلات مرکز زابل بازدید به عمل آمد!

دوشنبه مورخ(۱۳ شوال المکرم ۱۴۴۵) رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت زابل با همراهی آمر گردشگری و فرهنگ در جریان بازدید از ساحات تاریخی، از بالاحصار تاریخی قلات نظارت و بازدید به عمل آورد و بعد. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۳ - ۱۵:۴۲
Background image

نشست کمیته ارزیابی تخطی رسانه‌ها در ولایت زابل برگزار شد!

نشست کمیته ارزیابی تخطی رسانه‌ها در ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت زابل به رهبری مولوی عبدالحنان جابر آمر اطلاعات برگزار شد.

در جریان نشست پیرامون مشکلات رسانه‌ها و شکایت‌هایی بحث گردید. . .

BACK TO NEWS