بخش آگاهی عامه در ادارات حکومتی فعال می شود

moic_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۷ - ۱۵:۷
farahi-moic

معین نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ می گوید که به منظور دسترسی آسان و به موقع خبرنگاران به اطلاعات،  قرار است در ادارات حکومتی بخش آگاهی عامه فعال شود.

مهاجر فراهی معین نشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ که در شهر هرات در یک نشست خبری سخن میگفت اظهار داشت:  در کنار فعال سازی بخش آگاهی عامه در نهاد های  حکومتی٬ وزارت اطلاعات و فرهنگ همچنان در نظر دارد که قانون رسانه‌های همگانی و قانون دسترسی به اطلاعات را هم باز نگری کند.

مهاجرفراهی،  با تماس گرفتن روی مشکلات مالی شماری از رسانه ها اظهار داشت که ما میدانیم اکثر رسانه‌ها در کشور با مشکلات مختلفی از جمله مالی دچار هستند، ما در تلاش رفع این مشکلات هستیم.

مولانا نعیم الحق حقانی رئیس اطلاعات وفرهنگ هرات می گوید دسترسی به اطلاعات حق تمام شهروندان وخبرنگاران است و باید تلاش شود که درتمامی اداره ها اشخاصی گماشته شوند که پاسخگو به خبرنگاران باشند.

اوگفت بایددر اداره ها شخصی که به خبرنگاران پاسخ بدهند، گماشته شود.

شماری از خبرنگاران در هرات خواهان همکاری در قسمت دسترسی به اطلاعات شدند.

گفتنی ا‌ست که حدود ۳۰ رسانه‌ در هرات فعال  است و در حال حاضر نزدیک به دوصدوپنجاه خبرنگار در این ولایت با رسانه‌های محلی، ملی و بین المللی کار می‌کنند.

تازه ترین اخبار

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۷ - ۲۳:۱۷
Background image

در واکنش توهین به قرآن کریم، تظاهرات گسترده ای در چندین ولایت کشور برگزار شد.

 

 امروز جمعه ۱۴۴۴/۷/۵ هجری قمری در واکنش به آتش زدن و توهین به حرمت قرآن کریم در سویدن، و هالند در چندین ولایت افغانستان (کابل، ننگرهار، هرات، غزنی، بلخ، سرپل، پنجشیر، فراه، نیمروز،. . .

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۷ - ۲۲:۱۲
Background image

پنجاهمین نشست جلسه اصلاحی دوره های آموزشی برگزار شد

 

 زرنج، چهارم رجب المرجب/ ششم دلو

 به گزارش خبرگزاری آژانس باختر، پنجاهمین نشست جلسه اصلاحی دوره های آموزشی، ریاست اطلاعات و فرهنگ نیمروز تحت عنوان "سخنور  خوب و فرد مفید در جامعه". . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۳ - ۲۲:۲
Background image

جلسه کمیسیون ارزیابی کتاب، برگزار شد.


 امروز دوشنبه ۱۴۴۴/۶/۳۰ هجری قمری، جلسه کمیسیون ارزیابی کتاب به ریاست محترم مهاجر فراهی،
 معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ تشکیل گردید.
که در آن عبدالحلیم جانواک مفتی زاده،ریس. . .

BACK TO NEWS