رئیس موسسه اچکو با معین هنر و فرهنگ دیدار کرد

wares_admin
شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۳ - ۱۵:۳۴
.....

 موسسۀ اچکو که در زمینه حفاظت از میراث های فرهنگی در افغانستان فعالیت می کند، رئیس آن با مولوی عتیق الله عزیزی، معین هنر و فرهنگ، وزارت اطلاعات و فرهنگ دیدار کرد، که در جریان آن، حسیب الله نسیمی، رئیس آبدات تاریخی نیز حضور داشت.
 جولین، رئیس موسسه اچکو، در مورد فعالیت های جاری و پروگرام های آینده موسسه مذکور روشنی انداخت و افزود؛ که در زمینه حفاظت و بازسازی میراث های فرهنگی به همکاری با امارت اسلامی ادامه می دهد.
معین هنر و فرهنگ ضمن تشکری از فعالیت های جاری موسسه مذکور افزود: در زمینه غصب مناطق و آبدات تاریخی کار کرده اند و خواستار همکاری در حفاظت از آن آبدات تاریخی شد که با خطر نابودی مواجه هستند.
 استوپا شیوکی کابل توسط موسسه اچکو به شکل بهتر جور شده است، حسیب الله نسیمی، رئیس آبدات تاریخی، خواستار این شد که این گونه استوپا ها باید در بخشی از میراث های فرهنگی یونسکو ثبت شود.

۱۴۴۴/۱۱/۱۲ هـ.ق
۱۴۰۲/۰۳/۱۱ هـ.ش

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۷/۱ - ۱۲:۲۶
Background image

مسؤل بازسازی آثار تاریخی سازمان علمی و فرهنگی یونسکو با رئیس اطلاعات و فرهنگ بامیان دیدار کرد

 

خانم الیسا پانوسیا مسؤل بازسازی آثار تاریخی سازمان علمی و فرهنگی و ډیویډ فاوارون انجینر بازسازی آثار تاریخی سازمان ساینسی، علمی و فرهنگی یونسکو با رئیس اطلاعات و فرهنگ دیدار کرد.
در. . .

شنبه ۱۴۰۲/۷/۱ - ۱۲:۲۳
Background image

مشاعره نعتیه به منقبت سرور کاینات صلی الله علیه و سلم برگزار شد

 

در ریاست اطلاات و فرهنگ کندهار مشاعره نعتیه به منقبت سرور کاینات صلی الله برگزار شد که در این نشست مولوی امان الله سمنگانی رئیس ریاست اطلاعات و فرهنگ کندهار، مولوی قدرت الله وصال. . .

شنبه ۱۴۰۲/۷/۱ - ۱۲:۶
Background image

نتایج امتحان کتاب (امارت شناسی) اعلان شد

 

روز گذشته در تالار ریاست اطلاعات و فرهنگ پکتیا نتایج امتحان کتاب امارت شناسی که از سوی ریاست معارف از استادان اخذ نموده بود اعلان گردید.
این امتحان از ۴۵ تن استادان مکاتب خصوصی و. . .

BACK TO NEWS