سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ بر تحکیم روابط میان افغانستان و ایران تاکید کرد

zama
پنجشنبه ۱۴۰۰/۸/۱۳ - ۱۹:۴۴
Khairkhwah, Bahadar

ملا خیرالله خیرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ با بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران مقیم کابل دیدار کرد.
در آغاز سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ به توسعه و تحکیم روابط فرهنگی میان امارت اسلامی افغانستان و جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و جمهوری اسلامی ایران را همسایه نیک یاد کرد.
سپس بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران مقیم کابل در صحبت هایش به ضرورت امضاء تفاهم نامۀ همکاری های رسانه‌یی، همکاری در حوزۀ رادیو و تلویزیون و خبرگزاری ها و اعطای بورسیه در رشته خبرنگاری و دیگر رشته ها، توسعۀ صنعت توریزم در افغانستان، احیای میراث های فرهنگی و جاذبه های توریستی ، همکاری در حوزۀ موزیم داری و حفظ آثار باستانی و اعطای بورسیه به محصلان در رشته های باستان شناسی و موزیم داری، همکاری در زمینه کمک به کتابخانه های عامه افغانستان و اعطای بورسیه در رشته کتابداری، اشاره کرد.
سپس سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ با ابراز قدردانی از همکاری های همه جانبۀ جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف و اعطای بورسیه ها برای محصلان افغان، بر فرهنگ و تاریخ مشترک هر دو کشور بحث کرد و بر تبادل تجارب فرهنگی میان دو کشور تاکید کرد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۷ - ۱۰:۱
Background image

رهنمودهای امیرالمؤمنین حفظه الله به والیان در مورد افغان‌های رونده به کشورهای غربی

  

آنعده افغان‌های که به بهانه مشکلات سیاسی یا اقتصادی تلاش به ترک کشور دارند و برخی‌ها می‌خواهند با اطفال خوردسن و خانم‌ها به کشورهای غربی بروند، که سپس دران جا به دلایل مختلف با بعضی. . .

جمعه ۱۴۰۰/۹/۱۲ - ۱۹:۱۶
Background image

فرمان خاص عالیقدر امیرالمؤمنین در مورد حقوق زنان صادر شد

بسم الله الرحمن الرحیم

مقام رهبری امارت اسلامی به همه مسئولان امارت اسلامی، علمای کرام و بزرگان قومی هدایت می‌دهد که برای تامین حقوق ذیل زنان اقدامات جدی نمایند:

۱- رضایت دختران بالغ. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۹ - ۱۳:۳۳
Background image

معین جدید امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ معرفی شد

ملا خیرالله خیرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز در محفلی حاجی ملا فیض الله آخند را به عنوان معین جدید امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ به کارمندان آن معینیت معرفی کرد.

به گزارش. . .

BACK TO NEWS