حسینه صافی:تمام رسانه ها درهفته میلادالنبی"ص" برنامه های ویژه نشرکنند

moic_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۱۴ - ۱۶:۱۸
حسينه ساپۍ: ټولې رسنۍ دې د ميلادالنبي (ص) په اوونۍ کې ځانګړي پروګرامونه خپاره کړي

به ریاست حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز جلسه فوق العاده به منظور تطبیق حکم رییس جمهور مبنی بر راه اندازی هفته میلادالنبی (ص) برگزارشد.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر: دراین جلسه که به حضورروسای این وزارت برگزار شد، سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ خاطرنشان کرد که به اساس حکم محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، 19 تا 25 عقرب ، هفته میلادالنبی ( ص ) عنوان شده است و اداره های ذیرط موظف شده اند که درکنار برگزاری مراسم دینی و مذهبی ، بستر لازم را به منظورحمایت از برنامه های مناسبتی برای همه شهروندان فراهم کنند.
حسینه صافی تاکید کرد که تمام رسانه ها شامل تلویزیون ، رادیو و نشریه های چاپی، برنامه های خاص و مضامین ویژه یی را دررابطه به سیرت النبی «ص»و میلاد النبی « ص» نشرکنند.
دربخش دوم این جلسه سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ ، به اساس خواست شماری از مردم کشور، کمیته یی را به منظورتعقیب محتوای فلم ( پانی پت ) توظیف کرد که شامل نمایندگان با صلاحیت ریاست جمهوری ٬ شورای امنیت ملی ، ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری٬ وزارت های اطلاعات وفرهنگ و امور خارجه  وهمچنان اکادمی علوم ونهاد های ذیربط است .
این کمیته وظیفه دارد که بعد ازمطالعه دقیق ، نتایج کارش را به وزارت اطلاعات وفرهنگ گزارش دهد.
سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ گفت:« خواست مردم دراولویت کار ما قراردارد و ما درمقابل مردم و رسیدگی به خواست های آنان مسوول و حسابده هستیم.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۳ - ۹:۵۶
Background image

جلسه کمیسیون بررسی شکایات و تخلفات رسانه یی برگزار شد

جلسه کمیسیون بررسی شکایات و تخلفات رسانه یی امروز به ریاست محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ برگزار شد
به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ درآغاز جلسه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۲ - ۱۴:۲۵
Background image

پیام تاثررهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ درپیوند با وفات دادمحمد عنابی مدیرمسوول روزنامۀ اصلاح

باتاثرواندوه فراوان آگاهی یافتیم که دادمحمد "عنابی" مدیرمسوول روزنامۀ اصلاح دراثرمریضی یی که عاید حالش شده بود، امروز وفات کرد.

دادمحمد عنابی شخصیت فرهنگی وادبی کشور بود وازدانش وبینش. . .

شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۱ - ۱۳:۱
Background image

طرز العمل کمیسیون عالی کابل پایتخت فرهنگ اسلامی 2024 تصویب شد


طرز العمل کمیسیون عالی کابل پایتخت فرهنگ اسلامی امروز در نشست این کمیسیون که به ریاست محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ برگزار شد و در قاعده تصویب شد
به گزارش خبرنگار آژانس. . .

BACK TO NEWS