اعلامیه امارت اسلامی افغانستان در مورد شکست قشون اتحاد شوروی پیشین

Anonymous (not verified)
دوشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۶ - ۱۹:۱۱
لوگو امارت

۴۲ سال پیش از امروز به تاریخ ۶ جدی ۱۳۵۸ قشون اتحاد شوروی پیشین بر افغانستان یورش آوردند.

ملت مسلمان و آزادی خواه افغانستان چون اشغال و تجاوز هیچ اشغالگری را تحمل نمی تواند، مردم با شهامت و مجاهد ما به جهاد بزرگ و سرتاسری علیه اشغالگران شوروی آغاز کردند و در ظرف ده سال اتحاد شوروی را شکست داده و تمام نیروهای اشغال‌گر را از افغانستان بیرون راندند.

امارت اسلامی افغانستان به نمایندگی از مردم یورش اتحاد شوروی پیشین را تقبیح کرده و جهاد و مبارزه مردم دلیر افغانستان در برابر آنان را می‌ستاید.

افغانستان در امور داخلی هیچ کشور دیگری مداخله نمی‌کند و به کسی دیگری هم اجازه نمی‌دهد که حقوق حقه ما را زیرپا کرده و در امور داخلی ما مداخله کند. افغان‌ها به عنوان یک ملت صلح‌خواه می‌خواهند با جامعه جهانی در چوکات اصول اسلامی و جهانی، روابط خوب و قوی را تامین کند، که در آن احتمال ضرر به کسی نباشد و حق آزادی ملت‌ها هم مصون شده باشد.

امارت اسلامی افغانستان از تمام جهان و کشورهای همسایه و منطقه می‌خواهد که برای ایجاد و تامین روابط خوب و محکم نقش مثبت را ایفا کند، تا در جهان و منطقه گام‌های خوبی به سوی امن و رفاه برداشته شود و مشکلات، ویرانی‌ها و بی‌باوری‌های باقی‌مانده از جنگ‌های گذشته از بین برده شود.

امارت اسلامی افغانستان

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۱۳:۴۲
Background image

۷ قلم آثاری تاریخی ضبط شده به آمریت موزیم سپرده شد!

چهارشنبه مؤرخ( ۱۰ شعبان ۱۴۴۵) ۷ قلم آثاری تاریخی که در مرز فرضی تورخم ضبط شده و به ریاست اطلاعات و فرهنگ ننگرهار سپرده شده بود امروز رسماً به آمریت موزیم جهت نگهداری سپرده شد.

مسؤلان. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۱۲:۵۵
Background image

رئیس اطلاعات و فرهنگ کاپیسا از رادیو طنین اطلاعات نظارت به عمل آورد!

روز گذشته مولوی کريم الله وثیق رئیس اطلاعات و فرهنگ کاپیسا با همراهی احمدشاه خادم آمر رادیو تلویزیون ملی در جریان سفرش به ولسوالی حصه اول کوهستان از رادیو طنین اطلاعات نظارت به عمل آورد. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱ - ۱۱:۲۵
Background image

نشستی به هدف برگزاری سیمینار علمی و تحقیقاتی ابوریحان البیرونی برگزار گردید!

از سوی ریاست فرهنگ مردم وزارت اطلاعات و فرهنگ به هدف برگزاری سیمینار علمی و تحقیقاتی جهت شناختن شخصیت ابوریحان البیرونی و خدمات وی به جهان اسلام نشستی به رهبری مولو‌ی عتیق الله عزیزی. . .

BACK TO NEWS