پیام وزارت اطلاعات وفرهنگ ا.ا.ا در رابطه به تجلیل از روز جهانی تلویزیون مصادف با بیست و یکم نومبر

moic_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۸/۳۰ - ۱۳:۳۵
k-k-moic

وزارت اطلاعات وفرهنگ بادر نظرداشت ارزش های اسلامی وملی متعهد به آزادی بیان وحمایت کامل از رسانه های همگانی و دست رسی به اطلاعات است .
تلویزیون به عنوان اینکه یکی از مهم ترین نوع رسانه ‎است که نقش مهم و اساسی در قسمت انعکاس حقائق و آگاهی دهی واطلاع رسانی داشته ‌است و این رسانه به عنوان پل ارتباطی میان دولت و ملت وفراتر از آن ملت ها وجامعه جهانی قرار دارد .
تلویزیون به عنوان آله و ابزار مفید نقش اساسی در اطلاع رسانی و نظم نوین رسانه ‌ئی در جهان داشته و یکی از پر مخاطب ترین نوع رسانه در سطح جهان توانسته جایگاه  خود را حفظ و مستحکم نماید .
در حال حاضر بیش از (۳۱۷) رسانه داخلی و (۱۴) رسانه خارجی بطور دوام مصروف عمل است وتا اکنون بیش از (۷۰۰) ژورنالیست خارجی از (۲۰۰) رسانه های مختلف وارد افغانستان برای انعکاس واقعیت ها شده که ا.ا.ا زمینه سازی بهتر را برایشان مساعد ساخته و امنیت شان را تامین کرده .
متأسفانه تنها مشکلی که دامنگیر همه رسانه ها شده است و سبب سقوط آنها نیز شده آن مشکل اقتصادی بوده که وزارت نیز در این مورد رسالت خود را انجام داده و برای حل این چالش سعی مجدد خود را تلاش نموده ‌و خواهد نمود .
ما تجلیل این روز را با استفاده از این نعمت بطور احسن با در نظر داشت ارزشها برای احیاء مجدد ملت در قسمت انعکاس حقائق و آگاهی دهی عامه میکنیم .
وتجدید تعهد بحمایت ‌وفعالیت آزاد رسانه های همگانی بخصوص رسانه تلویزیون میکنیم و باید گفت که بلا تردید در حال حاضر فعالیت گسترده رسانه های داخلی و خارجی در افغانستان است و زمینه دست رسی به اطلاعات برای همه مساعد است .
مفتی عبدالمتین (قانع) مشاور وسخنگوی وزارت اطلاعات وفرهنگ .

تازه ترین اخبار

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۷ - ۲۳:۱۷
Background image

در واکنش توهین به قرآن کریم، تظاهرات گسترده ای در چندین ولایت کشور برگزار شد.

 

 امروز جمعه ۱۴۴۴/۷/۵ هجری قمری در واکنش به آتش زدن و توهین به حرمت قرآن کریم در سویدن، و هالند در چندین ولایت افغانستان (کابل، ننگرهار، هرات، غزنی، بلخ، سرپل، پنجشیر، فراه، نیمروز،. . .

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۷ - ۲۲:۱۲
Background image

پنجاهمین نشست جلسه اصلاحی دوره های آموزشی برگزار شد

 

 زرنج، چهارم رجب المرجب/ ششم دلو

 به گزارش خبرگزاری آژانس باختر، پنجاهمین نشست جلسه اصلاحی دوره های آموزشی، ریاست اطلاعات و فرهنگ نیمروز تحت عنوان "سخنور  خوب و فرد مفید در جامعه". . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۳ - ۲۲:۲
Background image

جلسه کمیسیون ارزیابی کتاب، برگزار شد.


 امروز دوشنبه ۱۴۴۴/۶/۳۰ هجری قمری، جلسه کمیسیون ارزیابی کتاب به ریاست محترم مهاجر فراهی،
 معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ تشکیل گردید.
که در آن عبدالحلیم جانواک مفتی زاده،ریس. . .

BACK TO NEWS