پیام وزارت اطلاعات وفرهنگ ا.ا.ا در رابطه به تجلیل از روز جهانی تلویزیون مصادف با بیست و یکم نومبر

moic_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۸/۳۰ - ۱۳:۳۵
k-k-moic

وزارت اطلاعات وفرهنگ بادر نظرداشت ارزش های اسلامی وملی متعهد به آزادی بیان وحمایت کامل از رسانه های همگانی و دست رسی به اطلاعات است .
تلویزیون به عنوان اینکه یکی از مهم ترین نوع رسانه ‎است که نقش مهم و اساسی در قسمت انعکاس حقائق و آگاهی دهی واطلاع رسانی داشته ‌است و این رسانه به عنوان پل ارتباطی میان دولت و ملت وفراتر از آن ملت ها وجامعه جهانی قرار دارد .
تلویزیون به عنوان آله و ابزار مفید نقش اساسی در اطلاع رسانی و نظم نوین رسانه ‌ئی در جهان داشته و یکی از پر مخاطب ترین نوع رسانه در سطح جهان توانسته جایگاه  خود را حفظ و مستحکم نماید .
در حال حاضر بیش از (۳۱۷) رسانه داخلی و (۱۴) رسانه خارجی بطور دوام مصروف عمل است وتا اکنون بیش از (۷۰۰) ژورنالیست خارجی از (۲۰۰) رسانه های مختلف وارد افغانستان برای انعکاس واقعیت ها شده که ا.ا.ا زمینه سازی بهتر را برایشان مساعد ساخته و امنیت شان را تامین کرده .
متأسفانه تنها مشکلی که دامنگیر همه رسانه ها شده است و سبب سقوط آنها نیز شده آن مشکل اقتصادی بوده که وزارت نیز در این مورد رسالت خود را انجام داده و برای حل این چالش سعی مجدد خود را تلاش نموده ‌و خواهد نمود .
ما تجلیل این روز را با استفاده از این نعمت بطور احسن با در نظر داشت ارزشها برای احیاء مجدد ملت در قسمت انعکاس حقائق و آگاهی دهی عامه میکنیم .
وتجدید تعهد بحمایت ‌وفعالیت آزاد رسانه های همگانی بخصوص رسانه تلویزیون میکنیم و باید گفت که بلا تردید در حال حاضر فعالیت گسترده رسانه های داخلی و خارجی در افغانستان است و زمینه دست رسی به اطلاعات برای همه مساعد است .
مفتی عبدالمتین (قانع) مشاور وسخنگوی وزارت اطلاعات وفرهنگ .

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۴ - ۸:۴۰
Background image

بی‌بی‌سی باید به ارزش‌های ملی و دینی افغان‌ها ارزش‌قایل باشد و حقایق را منعکس سازد.

دوشنبه مورخ(۱۳ شوال المکرم ۱۴۴۵) در مقام معینیت فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ، مولوی عتیق الله عزیزی معین فرهنگ و هنر، مولوی ضیاءالحق حقمل وارسی‌کننده معینیت نشرات و داکتر عبدالواحد. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۴ - ۰:۴۰
Background image

بعد از بارندگی‌های شدید از بالاحصار شهر قلات مرکز زابل بازدید به عمل آمد!

دوشنبه مورخ(۱۳ شوال المکرم ۱۴۴۵) رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت زابل با همراهی آمر گردشگری و فرهنگ در جریان بازدید از ساحات تاریخی، از بالاحصار تاریخی قلات نظارت و بازدید به عمل آورد و بعد. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۳ - ۱۵:۴۲
Background image

نشست کمیته ارزیابی تخطی رسانه‌ها در ولایت زابل برگزار شد!

نشست کمیته ارزیابی تخطی رسانه‌ها در ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت زابل به رهبری مولوی عبدالحنان جابر آمر اطلاعات برگزار شد.

در جریان نشست پیرامون مشکلات رسانه‌ها و شکایت‌هایی بحث گردید. . .

BACK TO NEWS