محمد طاهر زهیر بر آغاز دوبارۀ کار بازسازی کابل ننداری به عنوان نهاد نام آشنای فرهنگی و هنری کشور تاکید کرد

ehsan
پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۹:۲۰
محمد طاهر زهیر بر آغاز دوبارۀ کار بازسازی کابل ننداری به عنوان نهاد نام آشنای فرهنگی و هنری کشور تاکید کرد


محمد طاهرزهیر سرپرست و نامزد وزیر وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز هنگام دیدار از بخش های مختلف ریاست های گرځندوی، تیاتر ملی، کابل ننداری و موسیقی، هدایت داد که کار بازسازی کابل ننداری به عنوان نهاد نام آشنای فرهنگی و هنری کشور دوباره آغاز شود.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، کار بازسازی کابل ننداری حدود هشت سال قبل آغاز شد و بنا به عوامل تخنیکی و تدارکاتی پنج سال قبل کار بازسازی آن معطل شد.
به اساس معلومات آمریت تهیه و تدارکات وزارت اطلاعات و فرهنگ، کار بازسازی کابل ننداری با شرکت ساختمانی عبدالولی فضلی به هزینۀ نزدیک به سی میلیون افغانی قرارداد  شده بود، ولی قراردادی نتوانست با این مبلغ پروژه را تکمیل کند و پس از سه سال کار، به حکم رییس جمهوری و کمیسیون تدارکات ملی قرارداد این پروژه فسخ شد و کار بازسازی آن معطل شد.
به گفته منبع، کمیسیون تدارکات ملی تصدی ساختمانی بنایی را موظف کرده بود که پس از بررسی تخنیکی و تدارکاتی نتیجه را به آن کمیسیون ارائه کند، اما تاهنوز نتیجه این بررسی روشن نشده است.
سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ در این دیدار به مسوولان هدایت داد که کار بازسازی کابل ننداری هرچه زودتر آغاز شود و کار آن به شرکت انکشاف ملی که در بازسازی بناها و آبدات تاریخی تجربۀ خوب دارد، سپرده شود.
سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ از ریاست گرځندوی وزرات اطلاعات وفرهنگ نیز بازدید کرد. پوهنیار سیده مژگان مصطفوی معین مالی، اداری و گرځندوی وزارت اطلاعات و فرهنگ در مورد فعالیت ها، کارکردها و برنامه های این ریاست به سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ معلومات ارائه کرد و اظهار داشت که برنامه هایی به خاطر توسعه صنعت گرځندوی در کشور روی دست است.
محمد طاهر زهیر٬ هنگام بازدید از ریاست گرځندوی گفت: تالار این ریاست را به کلوب مطبوعات و خانه هنرمندان مبدل می کنیم.
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ پس از شنیدن مشکلات کارمندان ریاست های موسیقی و تیاتر ملی گفت که رهبری این وزارت تلاش می کند که به مشکلات کارمندان در حد توان رسیدگی کند.
تیاتر ملی افغانستان در 1343 در چوکات وزارت اطلاعات و فرهنگ ایجاد شد و هنر تیاتر در مسیر تکاملش، فراز و فرودهای فراوانی سپری کرده است.
کابل/ 15 اسد/ باختر

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۹:۴۰
Background image

انجمن حمایت از میراث های فرهنگی افغانستان نگران آیندۀ آثار تاریخی در کشور است

انجمن حمایت از میراث های فرهنگی افغانستان از هیئت جمهوری اسلامی افغانستان وطالبان خواسته است که در جریان مذاکرات صلح٬ چگونگی حفاظت از میراث های فرهنگی را از یاد نبرند.
به گزارش آژانس. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۹:۳۳
Background image

مقررۀ آژانس اطلاعاتی باختر نهایی شد

مقررۀ آژانس اطلاعاتی باختر امروز در نشست کمیسیون موظف که به ریاست دلاور نذیرزوی، مشاور ارشد حقوقی وزارت اطلاعات و فرهنگ تدویر یافت، نهایی شد.
رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ به منظور تنظیم. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۹:۲۸
Background image

عبدالمنان شیوای شرق به برگزاری باشکوۀ نمایشگاه بین المللی کتاب افغانستان - ایران تاکید کرد

به ریاست عبدالمنان شیوای شرق معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز نشستی آمادگی برای برگزاری نمایشگاۀ بین المللی کتاب افغانستان - ایران، در کابل برگزار شد .
به گزارش خبرنگار آژانس. . .

BACK TO NEWS