محمد طاهرز هیر تفاهمنامۀ همکاری با رییس ادارۀ مستقل ارگان های محلی امضا کرد

farzad
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۹:۴۸
محمد طاهرز هیر تفاهمنامۀ همکاری با رییس ادارۀ مستقل ارگان های محلی امضا کرد

محمد طاهرزهیر٬ نامزد وزیر و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ به منظور حفظ و نگهداری ميراث های فرهنگی، امروز تفاهمنامۀ همکاری را با شمیم خان کتوازی رییس ادارۀ مستقل ارگان های محلی امضا کرد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در مراسم امضای این تفاهمنامه گفت: این تفاهمنامه برای حفظ و نگهداری میراث های فرهنگی در محلات، فوق العاده مهم و موثر است.
او گفت: ما درگذشته نیز عملآ همکاری ادارۀ  مستقل ارگان های محلی را در ولایت ها٬ در راستای حفظ میراث های فرهنگی داشتیم، اما این تفاهمنامه حفظ و نگهداری آثار و میراث های فرهنگی را قانونمند می کند.
وی افزود: هدف این تفاهمنامه جلوگیری از حفریات غیرقانونی در محلات باستانی٬ جلوگیری از غصب ساحات باستانی و میراث های فرهنگی و حفظ میراث های فرهنگی  در محلات است.
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ٬ از رییس ادارۀ مستقل ارگان های محلی خواست که دراین راستا همکاری کند.
در این مراسم شمیم خان کتوازی٬ رییس اداره ارگان های محلی خاطر نشان کرد که میراث های فرهنگی و ساحات باستانی جز سرمایه مادی و معنوی افغانستان  است  و باید از این سرمایه ملی حراست شود.
او گفت که ادارۀ ارگان های محلی آمادۀ هرنوع همکاری در حفاظت و نگهداری میراث های فرهنگی کشور، با وزارت اطلاعات و فرهنگ است .
وی افزود: به تمام والیان و ولسوالان هدایت می دهم که در حفظ و نگهداری میراث های فرهنگی تلاش کنند و از حفریات غیرقانونی و غصب ساحات باستانی جلوگیری کنند.

کابل/ 25 سنبله/ باختر

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۹:۴۰
Background image

انجمن حمایت از میراث های فرهنگی افغانستان نگران آیندۀ آثار تاریخی در کشور است

انجمن حمایت از میراث های فرهنگی افغانستان از هیئت جمهوری اسلامی افغانستان وطالبان خواسته است که در جریان مذاکرات صلح٬ چگونگی حفاظت از میراث های فرهنگی را از یاد نبرند.
به گزارش آژانس. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۹:۳۳
Background image

مقررۀ آژانس اطلاعاتی باختر نهایی شد

مقررۀ آژانس اطلاعاتی باختر امروز در نشست کمیسیون موظف که به ریاست دلاور نذیرزوی، مشاور ارشد حقوقی وزارت اطلاعات و فرهنگ تدویر یافت، نهایی شد.
رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ به منظور تنظیم. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۹:۲۸
Background image

عبدالمنان شیوای شرق به برگزاری باشکوۀ نمایشگاه بین المللی کتاب افغانستان - ایران تاکید کرد

به ریاست عبدالمنان شیوای شرق معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز نشستی آمادگی برای برگزاری نمایشگاۀ بین المللی کتاب افغانستان - ایران، در کابل برگزار شد .
به گزارش خبرنگار آژانس. . .

BACK TO NEWS