در سال گذشته بیشتر از صدهزار گردشگر از ساحات سیاحتی ولایت بامیان بازدید کرده‌اند!

rahim_admin
چهارشنبه ۱۴۰۳/۱/۱۵ - ۱۹:۴۱
Bamyan province

چهارشنبه مورخ(۲۴ رمضان المبارک ۱۴۴۵) مسوولان ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان می‌گویند: در سال گذشته بیشتر از صد هزار گردشگر داخلی و خارجی از ساحات تاریخی و سیاحتی آن ولایت بازدید نموده‌اند.

مولوی صفی‌الله رائد رییس اطلاعات و فرهنگ بامیان می‌گوید: از این میان حدود ۱۵۰۰ تن از این گردشگران را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند. وی هم‌چنان از برنامه‌های مشخصی برای جذب گردشگران نیز خبر داده‌است.
آقای رائد می‌افزاید: ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان در نظر دارد تا یک هوتل مجلل را با امکانات عالی در بند امیر اولین پارک ملی کشور اعمار نماید و برق آن پارک را نیز تأمین کرده و ساخت و ساز سرک پارک را آغاز کند.

قابل یادآوری‌ست که ولایت بامیان با داشتن مکان‌های طبیعی و تاریخی فراوان، همه ساله شاهد حضور هزاران گردشگر داخلی و خارجی می‌باشد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۴ - ۸:۴۰
Background image

بی‌بی‌سی باید به ارزش‌های ملی و دینی افغان‌ها ارزش‌قایل باشد و حقایق را منعکس سازد.

دوشنبه مورخ(۱۳ شوال المکرم ۱۴۴۵) در مقام معینیت فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ، مولوی عتیق الله عزیزی معین فرهنگ و هنر، مولوی ضیاءالحق حقمل وارسی‌کننده معینیت نشرات و داکتر عبدالواحد. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۴ - ۰:۴۰
Background image

بعد از بارندگی‌های شدید از بالاحصار شهر قلات مرکز زابل بازدید به عمل آمد!

دوشنبه مورخ(۱۳ شوال المکرم ۱۴۴۵) رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت زابل با همراهی آمر گردشگری و فرهنگ در جریان بازدید از ساحات تاریخی، از بالاحصار تاریخی قلات نظارت و بازدید به عمل آورد و بعد. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۳ - ۱۵:۴۲
Background image

نشست کمیته ارزیابی تخطی رسانه‌ها در ولایت زابل برگزار شد!

نشست کمیته ارزیابی تخطی رسانه‌ها در ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت زابل به رهبری مولوی عبدالحنان جابر آمر اطلاعات برگزار شد.

در جریان نشست پیرامون مشکلات رسانه‌ها و شکایت‌هایی بحث گردید. . .

BACK TO NEWS