تندیس نور احمد کریمی به بزرگان عرصه خبرنگاری هرات اهدا شد

farzad_moicgovaf
دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۳ - ۱۳:۰
تندیس نور احمد کریمی به بزرگان عرصه خبرنگاری هرات اهدا شد

همزمان با تجلیل سوم “می” روز جهانی آزادی مطبوعات توسط ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات، تندیس استاد فقید نور احمد کریمی نویسنده و ژورنالیست کم نظیر هراتی را برای سه شخصیت پیش‌کسوت عرصه‌ی آزادی بیان و مطبوعات اهدا کرد.

استاد نعمت الله سروری، استاد سعید حقیقی و استاد سهیلا عرفانی سه تن از پیش‌کسوتان عرصۀ آزادی و مطبوعات در هرات اند که به نمایندگی از جامعه خبرنگاری با اهدای تندیس مرحوم استاد کریمی مورد تقدیر قرار گرفتند.

آریا رئوفیان رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات، اهدای این تندیس‌ را پاسداری از تلاش‌ها و خدمات ارزنده و ماندگار مرحوم کریمی در عرصه مطبوعات عنوان کرد و گفت از این‌پس همه ساله تعدادی از خبرنگاران پیش‌کسوت در این روز با اهدای این تندیس مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

رئوفیان همچنان گفت که فرهنگ‌سرای دوربین که از جمله کارنامه‌های درخشان استاد کریمی است زیر چتر اطلاعات و فرهنگ قرار گرفت تا این دو نهاد باهم نزدیک‌تر شود و آثار آن نیز بهتر حفظ و مراقبت گردد.

رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات با یادآوری از ارزش بلند آثار این مرکز فرهنگی می‌گوید در آن اکثر وقایع کشور در طول صد سال اخیر به صورت مکتوب نگه‌داری شده است و با یکجا شدن این فرهنگ‌سرا با ریاست اطلاعات و فرهنگ، زحمات استاد نور احمد کریمی ماندگار تاریخ می‌شود.

هرات/ ۱۳ ثور/ باختر

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۵ - ۱۲:۲۰
Background image

محمد طاهر زهیر: وزارت اطلاعات و فرهنگ با اهل فرهنگ صمیمی و همکار است

محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، امروز در محفل اعطای جایزۀ، اکادمی کلک زرین، به شماری از شاعران و نویسندگان، تاکید کرد که این وزارت می کوشد با اهل فرهنگ در صلح دایمی، صمیمی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۴ - ۱۱:۶
Background image

محمد طاهر زهیر: استاد زین الله منلی، شخصیت فاضل و از چهره های فرهنگی منصف و خیرخواه کشور بود

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در مراسم اولین سالگرد وفات معاون سرمحقق زین الله منلی، شاعر، نویسنده و عضو اکادمی علوم افغانستان گفت: استاد زین الله منلی، شخصیت فریختە، فاضل و از چهره های. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۳ - ۱۴:۳۱
Background image

سازمان عفو بین الملل: حکومت افغانستان باید خبرنگاران را از خشونت ‌های پیچیده محافظت کند

سازمان عفو بین الملل از حکومت افغانستان خواسته است که  باید خبرنگاران از خشونت ‌های پیچیده محافظت شوند و اقدامات فوری برای محافظت از آنان روی دست گیرد.

این فراخوان به مناسبت روز بین. . .

BACK TO NEWS