بی‌بی‌سی باید به ارزش‌های ملی و دینی افغان‌ها ارزش‌قایل باشد و حقایق را منعکس سازد.

rahim_admin
Tue, Apr 23 2024 8:40 AM
Kabul province

دوشنبه مورخ(۱۳ شوال المکرم ۱۴۴۵) در مقام معینیت فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ، مولوی عتیق الله عزیزی معین فرهنگ و هنر، مولوی ضیاءالحق حقمل وارسی‌کننده معینیت نشرات و داکتر عبدالواحد ریان رییس نظارت بر نشرات رسانه‌ها با جکی مارتینز رییس بخش آسیای جنوبی شبکه خبری بی‌بی‌سی دیدار کردند.

مولوی عتیق الله عزیزی معین فرهنگ و هنر گفت: امارت اسلامی با در نظرداشت ارزش‌های اسلامی از رسانه‌ها، خبرنگاران و آزادی بیان حمایت می‌کند. همه رسانه‌ها باید به ارزش‌های اسلامی و ملی افغان‌ها احترام داشته باشد و حقایق را منعکس سازد. بی‌بی‌سی که سابقه طولانی نشرات برای افغانستان دارد، به حساسیت‌ها و ویژه‌گی‌های جامعه افغانی توجه داشته باشد.

مولوی ضیاءالحق حقمل وارسی کننده معینیت نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت: اگر بی‌بی‌سی می‌خواهد که در افغانستان فعالیت رسانه‌ای داشته باشد باید از نشر شایعات و اخباری پرهیز کند که سببب تعصب و نفاق میان افغان‌ها می‌شود.

داکتر عبدالواحد ریان رییس نظارت بر نشرات رسانه‌ها به تعدادی از مستند های که بی‌بی‌سی از طریق رادیو و منابع رسانه‌ای پخش و نشر کرده بوده، اشاره کرد.

جکی مارتینز رییس بخش آسیای جنوبی شبکه خبری بی‌بی‌سی بیان داشت: آنان این نواقص و ملاحظات را با خود یاداشت کرده و جهت حل مشکلات با مسوولان صحبت خواهند کرد.