مسودۀ اساسنامۀ صندوق وجهی حمایت از نویسندگان و شعرا، تایید شد

farzad_moicgovaf
شنبه, اګست 14 2021 2:14 PM
مسودۀ اساسنامۀ صندوق وجهی حمایت از نویسندگان و شعرا، تایید شد

به ریاست دلاور نظیر زوی  مشاور ارشد حقوقی وزارت اطلاعات و فرهنگ، امروز نشست کمیسیون تسوید اساسنامۀ صندوق وجهی حمایت از نویسندگان و شعرا، برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ در این نشست مشاور ارشد حقوقی وزارت اطلاعات و فرهنگ، گفت که مسودۀ اساسنامۀ صندوق وجهی حمایت از نویسندگان و شعرای کشور را  مشاوریت ارشد حقوقی، در 5 فصل و 32 ماده ترتیب کرده است .

وی خاطرنشان کرد که یکی از اهداف این صندوق، حمایت از نویسندگان و شاعران و همکاران در چاپ آثار آنان است و همچنان در صورت نیاز، صندوق برای شاعران و نویسندگان قرضه خواهد پرداخت و اگر آنان به مریضی  مصاب شوند از طریق صندوق مذکور کمک و حمایت خواهند شد.

او گفت که شاعران و نویسندگان که خدمات ارزشمند به خاطر گسترش فرهنگ و ادب کشور انجام داده اند، شناسایی خواهند شد و از طریق صندوق وجهی حمایت از نویسندگان و شعرا، به صورت دوامدار و مستمر برای شان معاش پرداخت خواهد شد .

به همین ترتیب در این نشست اعضای کمیسیون، نظریات و دیدگاه های شان را در رابطه به  مسودۀ اساسنامۀ صندوق وجهی حمایت از نویسندگان و شعرای کشور، ابراز کردند و در نهایت آن را تایید کردند.

کابل/ 23 اسد/ باختر

تازه خبرونه

سه شنبه, اکتوبر 04 2022 3:29 PM
Background image

ملاخیرالله خیرخواه د اروپايي ټولنې له ځانګړي استازي سره وکتل

د اطلاعاتو او فرهنګ وزارت سرپرست ملا خیرالله خیرخواه نن د افغانستان لپاره د اروپايي ټولنې له ځانګړي استازي توماس نیکولسن او د افغانستان لپاره د اروپايي ټولنې له ستر سیاسي سلاکار جیني. . .

یکشنبه, اکتوبر 02 2022 3:31 PM
Background image

د جهاد د ارزښتونو د ساتنې په نامه ریاست جوړ شو

د اطلاعاتو او فرهنګ وزارت په آډانه کې د افغانستان د خلکو د جهاد د ارزښتونو د ساتنې په موخه ریاست جوړ شو او نن یې په کار پیل وکړ.
 د رياست الوزرا په لارښوونه د جهاد د ارزښتونو د ساتنې. . .

چهارشنبه, سپتمبر 28 2022 3:00 PM
Background image

ملا خیرالله خیرخواه: په افغانستان کې اسلامي نظام واکمن شوی دی، خو ساتنه او تقویت یې زموږ ګډ مسوولیت دی

د  اطلاعاتو او فرهنګ وزارت د خپرونو چارو معینیت، نن د امارتي وزارتونو او مستقلو ادارو له ویاندویانو سره د همغږۍ غونډه  وکړه.

د باختر آژانس خبریال د خبر له مخې؛ د کابل په بابر بڼ کې په. . .

BACK TO NEWS