محمد طاهر زهیر در مراسم گرامیداشت از روز بیرق ملی: بیرق ملی نماد عزت، افتخار و سربلندی مردم افغانستان است

ehsan
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۸:۵۸
محمد طاهر زهیر در مراسم گرامیداشت از روز بیرق ملی: بیرق ملی نماد عزت، افتخار و سربلندی مردم افغانستان است


محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز  درمحفل گرامیداشت  از روز بیرق ملی  گفت که ، بیرق ملی  نماد  عزت ، افتخار وسربلندی مردم افغانستان است.
دراین محفل که درموزیم ملی  برگزار شد ، شماری از مقامات دولتی ، شاعران، نویسندگان، هنرمندان و سایر فرهنگیان اشتراک کرده بودند.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر ، درآغاز محفل سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ با توجه به تاریخ پرازفراز وفرود کشور، بیرق ملی را نماد عزت ،افتخار وسربلندی مردم افغانستان دانست و گفت: " هفت اسد  روز بیرق ملی  نامگذاری شده است  هرکشوری ، هروطنی تمامی عزت ، هویت  وافتخار خود را گره خورده  با بیرق وطن  خود می دانند ، ما هم بیرق ملی خود را نماد اقتدار ، افتخار،عزت و سربلندی مردم افغانستان  می دانیم" .
سرپرست  وزارت اطلاعات وفرهنگ افزود :" به رغم این که ما سالیان درازی سردچار فقر، فلاکت ، جنگ وناامنی شدیم، اما این بیرق همچنان به اهتزاز بوده است و دلیل اهتزاز این بیرق جانفشانی هزاران هزار جانفشانی بود که  جان های  شان را برای حفظ وطن و بلندی  این بیرق از دست داده اند ".
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ اشاره کرد و گفت که این وزارت با برگزاری  این محفل خواست سهم  و دین خود را برای حفظ وطن دوستی ادا کند .
اوبه برگزاری این محفل درموزیم ملی اشاره کرد وگفت که  موزیم ملی گنجینۀ آثار ملی  وهویت گذشتۀ یک کشور است  به همین دلیل  این محفل دراین مکان برگزارشد تانسل آینده به موزیم  ملی وافتخارات تاریخی شان آشنایی  داشته باشند .
دراین محفل سید جعفر راستین رییس نظارت بر نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ  مروری  به سیرتحول بیرق افغانستان کرد و در زمینه معلومات تصویری ارائه کرد
دراین محقل شفیع بابرزی ، مهری کبیری ، قمبر علی تابش ،صفیه صدیقی ،مرسل حبیب احمدزی ، محمود جعفر ازجمله شاعرانی بودند که شعرهای شان را به مناسبت روز بیرق ملی و وطن دوستی به خوانش گرفتند.
به همین ترتیب  هنرمندان ریاست  های تیاتر ملی وموسیقی وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز هنرنمایی کردند و شماری از جوانان به نمایش لباس های ملی نیز پرداختند .
درپایان این مراسم با شکوه محمد طاهر زهیر سرپرست و نامزد وزیر وزارت اطلاعات و فرهنگ و  اشتراک  کنندگان  محفل بیرق ملی کشور را درصحن  موزیم ملی برافراشتند.
کابل 7 اسد / باختر

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۵ - ۱۲:۲۰
Background image

محمد طاهر زهیر: وزارت اطلاعات و فرهنگ با اهل فرهنگ صمیمی و همکار است

محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، امروز در محفل اعطای جایزۀ، اکادمی کلک زرین، به شماری از شاعران و نویسندگان، تاکید کرد که این وزارت می کوشد با اهل فرهنگ در صلح دایمی، صمیمی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۴ - ۱۱:۶
Background image

محمد طاهر زهیر: استاد زین الله منلی، شخصیت فاضل و از چهره های فرهنگی منصف و خیرخواه کشور بود

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در مراسم اولین سالگرد وفات معاون سرمحقق زین الله منلی، شاعر، نویسنده و عضو اکادمی علوم افغانستان گفت: استاد زین الله منلی، شخصیت فریختە، فاضل و از چهره های. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۳ - ۱۴:۳۱
Background image

سازمان عفو بین الملل: حکومت افغانستان باید خبرنگاران را از خشونت ‌های پیچیده محافظت کند

سازمان عفو بین الملل از حکومت افغانستان خواسته است که  باید خبرنگاران از خشونت ‌های پیچیده محافظت شوند و اقدامات فوری برای محافظت از آنان روی دست گیرد.

این فراخوان به مناسبت روز بین. . .

BACK TO NEWS