محمد طاهر زهیر در مراسم گرامیداشت از روز بیرق ملی: بیرق ملی نماد عزت، افتخار و سربلندی مردم افغانستان است

ehsan
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۸:۵۸
محمد طاهر زهیر در مراسم گرامیداشت از روز بیرق ملی: بیرق ملی نماد عزت، افتخار و سربلندی مردم افغانستان است


محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز  درمحفل گرامیداشت  از روز بیرق ملی  گفت که ، بیرق ملی  نماد  عزت ، افتخار وسربلندی مردم افغانستان است.
دراین محفل که درموزیم ملی  برگزار شد ، شماری از مقامات دولتی ، شاعران، نویسندگان، هنرمندان و سایر فرهنگیان اشتراک کرده بودند.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر ، درآغاز محفل سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ با توجه به تاریخ پرازفراز وفرود کشور، بیرق ملی را نماد عزت ،افتخار وسربلندی مردم افغانستان دانست و گفت: " هفت اسد  روز بیرق ملی  نامگذاری شده است  هرکشوری ، هروطنی تمامی عزت ، هویت  وافتخار خود را گره خورده  با بیرق وطن  خود می دانند ، ما هم بیرق ملی خود را نماد اقتدار ، افتخار،عزت و سربلندی مردم افغانستان  می دانیم" .
سرپرست  وزارت اطلاعات وفرهنگ افزود :" به رغم این که ما سالیان درازی سردچار فقر، فلاکت ، جنگ وناامنی شدیم، اما این بیرق همچنان به اهتزاز بوده است و دلیل اهتزاز این بیرق جانفشانی هزاران هزار جانفشانی بود که  جان های  شان را برای حفظ وطن و بلندی  این بیرق از دست داده اند ".
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ اشاره کرد و گفت که این وزارت با برگزاری  این محفل خواست سهم  و دین خود را برای حفظ وطن دوستی ادا کند .
اوبه برگزاری این محفل درموزیم ملی اشاره کرد وگفت که  موزیم ملی گنجینۀ آثار ملی  وهویت گذشتۀ یک کشور است  به همین دلیل  این محفل دراین مکان برگزارشد تانسل آینده به موزیم  ملی وافتخارات تاریخی شان آشنایی  داشته باشند .
دراین محفل سید جعفر راستین رییس نظارت بر نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ  مروری  به سیرتحول بیرق افغانستان کرد و در زمینه معلومات تصویری ارائه کرد
دراین محقل شفیع بابرزی ، مهری کبیری ، قمبر علی تابش ،صفیه صدیقی ،مرسل حبیب احمدزی ، محمود جعفر ازجمله شاعرانی بودند که شعرهای شان را به مناسبت روز بیرق ملی و وطن دوستی به خوانش گرفتند.
به همین ترتیب  هنرمندان ریاست  های تیاتر ملی وموسیقی وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز هنرنمایی کردند و شماری از جوانان به نمایش لباس های ملی نیز پرداختند .
درپایان این مراسم با شکوه محمد طاهر زهیر سرپرست و نامزد وزیر وزارت اطلاعات و فرهنگ و  اشتراک  کنندگان  محفل بیرق ملی کشور را درصحن  موزیم ملی برافراشتند.
کابل 7 اسد / باختر

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۰ - ۸:۵۴
Background image

محمد طاهرزهیر: باغ تاریخی علم گنج پس از بازسازی، بیشترین کاربرد فرهنگی خواهد داشت

محمد طاهرزهیر سرپرست و نامزد وزیر وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز در دیدار از جریان کار ترمیم و بازساری باغ تاریخی علم گنج ( ماشین خانۀ کابل ) خاطرنشان کرد که این محل منحصر به فرد، بعد از. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۹:۲۰
Background image

محمد طاهر زهیر بر آغاز دوبارۀ کار بازسازی کابل ننداری به عنوان نهاد نام آشنای فرهنگی و هنری کشور تاکید کرد


محمد طاهرزهیر سرپرست و نامزد وزیر وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز هنگام دیدار از بخش های مختلف ریاست های گرځندوی، تیاتر ملی، کابل ننداری و موسیقی، هدایت داد که کار بازسازی کابل ننداری به. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۱۵:۴
Background image

وزارت اطلاعات و فرهنگ سمینار علمی خان عبدالغفار خان را به سطح منطقه برگزار می کند


جلسۀ برگزاری سمینار علمی  خان عبدالغفار خان امروز به ریاست محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ به اشتراک معینان امور نشرات، مالی و اداری و نمایندگان اکادمی علوم امروز برگزار شد. . .

BACK TO NEWS