دومین جلسۀ چگونگی ترمیم و حفاظت منار پنجم شهر هرات برگزار شد

farzad
پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۴ - ۹:۲۶
دومین جلسۀ چگونگی ترمیم و حفاظت منار پنجم شهرهرات برگزار شد.

به ریاست محمد طاهر زهیر، نامزد وزیر و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ دومین جلسۀ چگونگی ترمیم و حفاظت منار پنجم شهرهرات برگزار شد.
در این جلسه که با حضور مسوولان بخش فرهنگی سازمان یونسکو، رییس آبدات تاریخی و باستان شناسی وزارت اطلاعات و فرهنگ، برگزار شد، بر چگونگی ترمیم و حفاظت از منار پنجم شهر هرات بحث همه جانبه صورت گرفت
.

در این نشست متخصصان در مورد حفاظت، مستحکم سازی و ترمیم منار پنجم هرات نظریات و تجارب تخصصی شان را بیان داشتند.

در اخیر محمد طاهر زهیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت: منار پنجم هرات در وضعیت وخیم قرار دارد و فرصت اندک داریم و از همکاران بین المللی  تقاضا مندیم که در جلوگیری از وقوع حادثۀ ناگوار در خصوص منار یاد شده، وزارت اطلاعات و فرهنگ را یاری رسانند.
او همچنان برهماهنگی برای آغاز ‌کار عملی در ساحه از طریق ریاست باستان شناسی با متخصصان تاکید کرد و از نهاد هایی که در راستای تطبیق طرح برای حفاظت از منار ها، وزارت اطلاعات و فرهنگ را حمایت می کند، ابراز امتنان کرد.

کابل/ ۲۴میزان/ باختر

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۸:۴۵
Background image

کمیشنر کمیسیون دست‌ رسی به اطلاعات:کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی یک ادارۀ نمونه در راستای اطلاع‌ رسانی است

زهرا موسوی، کمیشنر کمیسیون دسترسی به اطلاعات و شماری از مسوولان این کمیسیون امروز در نشستی از کارکرد های کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی در راستای ارایه یی اطلاعات به شهروندان،. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۴:۴۷
Background image

پنج نقاش چیره دست در فاریاب تقدیر شدند

پنج نقاش چیره دست را ریاست اطلاعات و فرهنگ فاریاب تقدیر کرد.
به گزارش آژانس باختر؛ شاه محمد احمدی، سید عبدالمطلب هاشمی، مصدق الله مجیدی، سید احمد فواد سادات و عبدالحمید دانشیار، که در. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۰:۲۵
Background image

جلسۀ کمیسیون عالی نظارت از تطبیق و هماهنگی پالیسی ملی جوانان افغانستان، برگزار شد

جلسۀ کمیسیون عالی نظارت از تطبیق وهماهنگی پالیسی ملی جوانان افغانستان، امروز به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و رییس آن کمیسیون در قصر صدارت عظمی برگزار شد.

به گزارش. . .

BACK TO NEWS