در ولایت ننگرهار مشاعره گل نارنج برگزار شد

wali_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۵:۱۳
asdfgh

 

 ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت مشاعره گل نارنج را در باغ تاریخی سراج الامارات شهر جلال آباد برگزار کرد، که در آن مولوی عتیق الله عزیزی معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ مولوی احمدالله وثیق رئیس رادیو تلویزیون ملی، رئیس استخبارات این ولایت، صادق آبادی قنسول ایران در این ولایت، اکرام الدین مفتون شاعر، جهانزیب جوهر طنز نویس، نویسندگان، شاعران، روسای ادارات دولتی، شاعران کوزې پښتونخوا نیز حضور داشتند.
 مشاعره با آیات مبارک قرآن کریم آغاز شد.
 سپس مولوی نور محمد حنیف رئیس اطلاعات و فرهنگ این ولایت، در مورد تاریخچه و اهمیت گل نارنج صحبت کرد،مشاعره گل نارنج برای اولین بار در سال ۱۳۴۴ هجری شمسی با همت و ابتکار ریاست اطلاعات و فرهنگ این و ادبای این ولایت انجام شد که در هر نظام از این مشاعره جشن گرفته شده و یادش تازه نگه داشته میشود.
شرکت کنندگان این نشست به اشعار و ترانه های شاعران و خوانندگان مرکز و ولایات مختلف کشور به شمول کوزې پښتونخوا گوش فرا دادند.
 در جریان این مشاعره، بازیگران تیاتر ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت و ریاست معارف عبارات جالبی را ارائه کردند که باعث خوشحالی مردم شد.
 اخیراً معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ و رئیس رادیو و تلویزیون ملی افغانستان از ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت که مشاعره گل نارنج را به طور منظم برگزار می کند  تشکری کرد.
 آنها گفتند که امارت اسلامی در دوره قبلی خود چنین مشاعره های ملی را برگزار کرده بود و اکنون نیز برگزار می کند،خوشحالیم که امروز در مشاعره گل نارنج شرکت می کنیم.

 گفتند گل نارنج زیبایی جلال آباد است و این جشن را تو هم و عزم این ولایت نامیدند.
 همچنین تعدادی کتاب از سوی رئیس رادیو تلویزیون ملی افغانستان، به کتابخانه عامه این ولایت اهدا شد.

 ۱۴۴۴/۸/۲۷ه،ق
۱۴۰۱/۱۲/۲۹ه،ش
 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۶ - ۲۰:۱۶
Background image

جلسه کمیسیون ارزیابی کتاب برگزار شد

 امروز سه شنبه (۱۴۴۴/۱۱/۱۷ هـ.ق) اولین جلسه کمیسیون ارزیابی کتاب سال ۱۴۰۲ هـ.ش به ریاست عبدالعلیم ځانواک، رئیس انتشارات بیهقی در ریاست انتشارات بیهقی وزارت اطلاعات و فرهنگ برگزار شد، که. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۶ - ۱۶:۳۹
Background image

معین مالی و اداری با کمیته مؤظف زمین کمپلکس ورزشی کنر دیدار کرد

ریاست کرکت بورد طی، نامه ای در مورد زمین کمپلکس ورزشی ولایت کنر، خواهان تعدیل مصوبه (۸) مورخ ۱۳۹۷/۰۶/۰۷ کابینه اداره قبل، از مقام عالی ریاست الوزرا شده بود.
 در این مورد، مقام عالی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۶ - ۱۴:۴۶
Background image

نمایشگاه یک روزه کتابخوانی در زابل برگزار شد

 امروز سه شنبه (۱۴۴۴/۱۱/۱۷هـ.ق) نمایشگاه یک روزه کتاب به نام «کتابخوانی» از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت زابل برگزاز شد که ده ها تن از جوانان و دانش آموزان در آن اشتراک داشتند.
. . .

BACK TO NEWS