در ولایت ننگرهار مشاعره گل نارنج برگزار شد

wali_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۵:۱۳
asdfgh

 

 ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت مشاعره گل نارنج را در باغ تاریخی سراج الامارات شهر جلال آباد برگزار کرد، که در آن مولوی عتیق الله عزیزی معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ مولوی احمدالله وثیق رئیس رادیو تلویزیون ملی، رئیس استخبارات این ولایت، صادق آبادی قنسول ایران در این ولایت، اکرام الدین مفتون شاعر، جهانزیب جوهر طنز نویس، نویسندگان، شاعران، روسای ادارات دولتی، شاعران کوزې پښتونخوا نیز حضور داشتند.
 مشاعره با آیات مبارک قرآن کریم آغاز شد.
 سپس مولوی نور محمد حنیف رئیس اطلاعات و فرهنگ این ولایت، در مورد تاریخچه و اهمیت گل نارنج صحبت کرد،مشاعره گل نارنج برای اولین بار در سال ۱۳۴۴ هجری شمسی با همت و ابتکار ریاست اطلاعات و فرهنگ این و ادبای این ولایت انجام شد که در هر نظام از این مشاعره جشن گرفته شده و یادش تازه نگه داشته میشود.
شرکت کنندگان این نشست به اشعار و ترانه های شاعران و خوانندگان مرکز و ولایات مختلف کشور به شمول کوزې پښتونخوا گوش فرا دادند.
 در جریان این مشاعره، بازیگران تیاتر ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت و ریاست معارف عبارات جالبی را ارائه کردند که باعث خوشحالی مردم شد.
 اخیراً معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ و رئیس رادیو و تلویزیون ملی افغانستان از ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت که مشاعره گل نارنج را به طور منظم برگزار می کند  تشکری کرد.
 آنها گفتند که امارت اسلامی در دوره قبلی خود چنین مشاعره های ملی را برگزار کرده بود و اکنون نیز برگزار می کند،خوشحالیم که امروز در مشاعره گل نارنج شرکت می کنیم.

 گفتند گل نارنج زیبایی جلال آباد است و این جشن را تو هم و عزم این ولایت نامیدند.
 همچنین تعدادی کتاب از سوی رئیس رادیو تلویزیون ملی افغانستان، به کتابخانه عامه این ولایت اهدا شد.

 ۱۴۴۴/۸/۲۷ه،ق
۱۴۰۱/۱۲/۲۹ه،ش
 

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳ - ۹:۴۲
Background image

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ به گردشگران سهولت‌ های لازم را در ساحات سیاحتی ولایت پکتیا فراهم می‌کنیم

شنبه مورخ (۱۵ ذوالحجه ۱۴۴۵) محترم الحاج ملا خیرالله خیرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در جریان کنفرانس خبری که از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت پکتیا راه‌ اندازی شده‌‌  بود به. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۶ - ۱۶:۹
Background image

نشستی با خبرنگاران و مسوولان رسانه‌ها جهت بهتر شدن امور در ولایت بغلان برگزار شد

پنج‌شنبه مورخ (۶ ذوالحجه ۱۴۴۵) از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت بغلان نشستی به هدف بهتر شدن امور با خبرنگاران و مسوولان رسانه‌ها برگزار شد تا رسانه‌ها در روزهای عید برنامه‌های مفیدی. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۶ - ۱۵:۲۵
Background image

هزاران ‌نسخه پیام‌ های عیدی عالی‌ قدر امیرالمومنین حفظه الله در تمام ولایات کشور توزیع شد

شنبه مورخ (۸ ذوالحجه ۱۴۴۵) از سوی ریاست‌های اطلاعات و فرهنگ تمام ولایات هزاران نسخه پیام‌های عیدی عالی‌قدر امیر المومنین حفظه الله توزیع شد.

مسوولان ریاست‌های اطلاعات و فرهنگ ولایات می. . .

BACK TO NEWS