امتحان کتاب تحت عنوان(امارت شناسی) در ولایت پکتیا اخذ شد

wares_admin
یکشنبه ۱۴۰۳/۲/۳۰ - ۹:۱۲
....

شنبه مورخ(۹ ذوالقعده ۱۴۴۵) از سوی ریاست‌های اطلاعات و فرهنگ، معارف و پوهنتون پکتیا امتحان کتاب امارت شناسی از ۳۰۰۰ تن به سطح ولایت اخذ گردید.

مولوی ثواب‌جان اسلام‌یار رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت پکتیا می‌گوید: امتحان کتاب امارت شناسی در مرکز و ولسوالی‌ها اخذ گردید که به سطح ولایت ۳۰۰۰ تن دانش‌آموزان مدارس، مکاتب و محصلان در آن رقابت اشتراک ورزیده بودند.

اشتراک کنندگان امتحان گفتند: این نوع امتحانات برای رقابت سالم میان جوانان مهم می‌باشد و خواستار راه‌اندازی برنامه‌های دیگر نیز شدند. جاوید یک‌تن از اشتراک کننده‌گان گفت: این امتحان برای دانش‌آموزان مهم می‌باشد، دانش‌آموزان از اهداف عمومی امارت اسلامی آگاهی حاصل کردند. خرسند اند که امتحان کتاب امارت شناسی از جوانان اخذ گردید و خواستار راه‌اندازی برنامه‌های دیگر نیز می‌باشند.

مسوولان می‌گویند: ریاست اطلاعات و فرهنگ قبلاً نیز برنامه‌های مختلفی میان جوانان راه‌اندازی کرده‌است و تلاش می‌کنند تا در آینده امتحان کتاب‌های سیرت النبیﷺ، تاریخ اسلام، آموزش فکری جوانان و علوم عصری را اخذ نمایند.

قابل یادآوری‌ست که نتایج امتحان به تاریخ ۷ جواز اعلان گردیده و به پنج تن از دانش‌آموزان ممتاز جوایز اهدا خواهد شد.

۱۴۰۳/۲/۲۹ ھ ش
۲۰۲۴/۵/۱۸ ميلادی
 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۶ - ۱۶:۹
Background image

نشستی با خبرنگاران و مسوولان رسانه‌ها جهت بهتر شدن امور در ولایت بغلان برگزار شد

پنج‌شنبه مورخ (۶ ذوالحجه ۱۴۴۵) از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت بغلان نشستی به هدف بهتر شدن امور با خبرنگاران و مسوولان رسانه‌ها برگزار شد تا رسانه‌ها در روزهای عید برنامه‌های مفیدی. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۶ - ۱۵:۲۵
Background image

هزاران ‌نسخه پیام‌ های عیدی عالی‌ قدر امیرالمومنین حفظه الله در تمام ولایات کشور توزیع شد

شنبه مورخ (۸ ذوالحجه ۱۴۴۵) از سوی ریاست‌های اطلاعات و فرهنگ تمام ولایات هزاران نسخه پیام‌های عیدی عالی‌قدر امیر المومنین حفظه الله توزیع شد.

مسوولان ریاست‌های اطلاعات و فرهنگ ولایات می. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۹:۲۹
Background image

نشست هماهنگی با مسوولان رسانه‌ها و خبرنگاران غور برگزار شد

سه‌شنبه مورخ(۴ ذوالحجه ۱۴۴۵) به رهبری مولو‌ی عبدالحی زعیم رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت غور نشست هماهنگی با خبرنگاران و مسوولان رسانه‌ها برگزار شد.

مولوی عبدالحی زعیم رییس اطلاعات وفرهنگ. . .

BACK TO NEWS