کارگاه اگاهی دهی محو خشونت علیه زنان برگزار شد

farzad
چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۸ - ۱۰:۱۵
کارگاه اگاهی دهی محو خشونت علیه زنان برگزار شد

کارگاه  آگاهی دهی با شعار "محو خشونت علیه زن و نقش زنان در فرایند صلح" امروز  به ابتکار آمریت جندر وزارت اطلاعات و فرهنگ برای کارمندان ریاست آبدات تاریخی این وزارت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر: محبوبه سعادت آمر جندر وزارت اطلاعات و فرهنگ تدویر این چنین کارگاه ها را به خاطر آگاهی کارمندان این وزارت مفید خواند و گفت: خشونت علیه زنان یک پدیدۀ منفور است. خشونت نه تنها علیه زنان بل خشونت به مفهم عام آن پدیدۀ است که موجب بروز مشکلات زیاد روحی وروانی در اجتماع می شود. وی اضافه کرد که خشونت اثرات نا گوار اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را بر زندگی زنان می گذارد٬ با آن که خشونت علیه زنان یک پدیدۀ  جهانی است و در تمامی کشور ها وجود دارد، اما میزان خشونت در افغانستان بالاتر است. در افغانستان خشونت عوامل گونا گون دارد عامل عمدۀ آن جنگ، عنعنات و رسوم ناپسند در جامعه است که باعث شده است زنان  بیشترین صدمات آن را متحمل شوند. وی افزود : زنان در شکل گیری تحولات و پیشرفت های مثبت که در دو دهۀ اخیر در کشور نقش اساسی و برازنده داشته اند و نه باید در تصمیم گیری  سیاسی در آینده از نقش اثر گذار آنان چشم پوشی شود و باید در تصمیم گیری های سیاسی دخیل باشند و سهم زنان به عنوان نیم از پیکر جامعه در نظر گرفته شود و حقوق زنان نباید محدود باشد و از ٖآنان استفاده ابزاری نه شود.

در این کار گاه روی مسایل و موضوعاتی چون، اشکال خشونت، خشونت از لحاظ نوعیت، خشونت های خانوادگی و خشونت های ساختاری، راه حل و طرق مبارزه با آن  توضیحات داده شد. باید گفت: این کارگاه آگاهی دهی در آستانۀ روز جهانی محو خشونت علیه زنان به همکاری تخنیکی و مالی موسسه زنان برای زنان برگزار شده بود.

کابل/ ۲۸ عقرب/ باختر

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۹/۳ - ۱۰:۱۶
Background image

محمد طاهر زهیر: با وجود مشکلات و چالش ها از غارت و تخریب آثار باستانی جلوگیری شده است

در تداوم ارائه برنامه های کاری نامزد وزیران امروز نامزد وزیران وزارت های اطلاعات و فرهنگ و زراعت٬ آبیاری و مالداری برنامه های کاری شان را برای اعضای ولسی جرگه ارائه کردند.

به گزارش. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۲ - ۱۴:۲۳
Background image

محمد طاهر زهیر و رییس موسسۀ دافا تفاهمنامۀ پروژۀ حفریات و تحقیقات باستانشناسی بالا حصار کابل را امضاء کردند

محمد طاهر زهیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ و رییس موسسۀ دافا تفاهمنامۀ پروژۀ حفریات و تحقیقات باستانشناسی بالا حصار کابل را امضا کردند .

به گزارش آژانس باختر؛ در مراسم. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۲ - ۱۰:۳۶
Background image

مسوولان رسانه های بلخ مشکلات شان را با والی آن ولایت شریک کردند

پنجمین نشست مسوولان رسانه های محلی، ملی و بین المللی در مزار شریف با حضور والی بلخ برگزار شد.

به گزارش خبرنگار محلی آژانس اطلاعاتی باختر، در این نشست شرکت کنندگان در باره مشکلات. . .

BACK TO NEWS