وزارت اطلاعات و فرهنگ سمینار علمی خان عبدالغفار خان را به سطح منطقه برگزار می کند

ehsan
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۱۵:۴
وزارت اطلاعات و فرهنگ سمینار علمی خان عبدالغفار خان را به سطح منطقه برگزار می کند


جلسۀ برگزاری سمینار علمی  خان عبدالغفار خان امروز به ریاست محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ به اشتراک معینان امور نشرات، مالی و اداری و نمایندگان اکادمی علوم امروز برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر در این جلسه محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت که  کار اعمار  مقبره خان عبد الغفار خان در ننکرهار در حال تکمیل شدن است  و در نظر است در  هنگام افتتاح   آن مقبره  سمینار علمی یی روی افکار، اندیشه ها و کار کرد های خان عبدالغفار خان به سطح منطقه برگزار شود .
او گفت: جنگ فعلی در کشور به شکلی از اشکال  ماهیت فرهنگی دارد،  خشونت و افراطیت به گونه یی بر کشور ما تحمیل شده است  اما فرهنگ ما با خشونت و افراطیت نا سازگار است و آن را نمی پذیرد و باید  محتوای این سمینار متمرکز بر پرهیز از خشونت و افراطیت  باشد زیرا خشونت و افراطیت در تاریخ کشورما جا ندارد.
استاد حبیب الله رفیع نماینده اکادمی علوم افغانستان گفت: برگزاری این سمینار پیام خوبی برای مردم می رساند که ما افراطیت و خشونت را نمی پذیریم.
او گفت اکادمی علوم از این اقدام وزارت اطلاعات و فرهنگ حمایت می کند و آماده هرنوع همکاری است.  
در جلسه اشتراک کنندگان روی هرچه بهتردایر شدن  سمینار بحث کردند.
در اخیر فیصله شد که برای اشتراک در این سمینار یک فراخوان به سطح جهان داده شود که علاقه مندان مقالات شان را در این مورد  ارسال کنند و هم چنان کتاب هایی در این مورد هرچه زود تر چاپ شود .
کمیته تدارکاتی وکمیسیون علمی که متشکل از نمایندگان وزارت های اطلاعات و فرهنگ ، تحصیلات عالی ، امور خارجه ،اکادمی علوم افغانستان  و پوهنتون کابل ایجاد  شوند ، کمیسیون و این کمیته امور مربوط به برگزاری سمینار را به گونۀ جدی تنظیم کنند.
کابل/ 14 اسد /باختر

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۹:۴۰
Background image

انجمن حمایت از میراث های فرهنگی افغانستان نگران آیندۀ آثار تاریخی در کشور است

انجمن حمایت از میراث های فرهنگی افغانستان از هیئت جمهوری اسلامی افغانستان وطالبان خواسته است که در جریان مذاکرات صلح٬ چگونگی حفاظت از میراث های فرهنگی را از یاد نبرند.
به گزارش آژانس. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۹:۳۳
Background image

مقررۀ آژانس اطلاعاتی باختر نهایی شد

مقررۀ آژانس اطلاعاتی باختر امروز در نشست کمیسیون موظف که به ریاست دلاور نذیرزوی، مشاور ارشد حقوقی وزارت اطلاعات و فرهنگ تدویر یافت، نهایی شد.
رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ به منظور تنظیم. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۹:۲۸
Background image

عبدالمنان شیوای شرق به برگزاری باشکوۀ نمایشگاه بین المللی کتاب افغانستان - ایران تاکید کرد

به ریاست عبدالمنان شیوای شرق معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز نشستی آمادگی برای برگزاری نمایشگاۀ بین المللی کتاب افغانستان - ایران، در کابل برگزار شد .
به گزارش خبرنگار آژانس. . .

BACK TO NEWS