وزارت اطلاعات و فرهنگ از روز جهانی توریزم تجلیل به عمل آورد

moic_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۵ - ۱۶:۰
World-Tourism-Day-MOIC

مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزرا، در محفل تجلیل از روز جهانی توریزم گفت که اکنون فرصت خوب برای سیاحت و رشد صنعت توریزم درافغانستان مساعد شده است.

در محفلی تجلیل از روز جهانی توریزم که وزارت اطلاعات وفرهنگ با حضور شماری از مسوولان و مقام های امارت اسلامی، معینان و رییسان وزارت اطلاعات فرهنگ علما و فرهنگیان برگزار کرد، معاون اداری ریاست الوزرا در صحبت هایش گفت که اکنون فرصت خوب برای سیاحت و رشد صنعت توریزم در کشور مساعد شده است.

وی افزود که افغانستان با داشتن ساحات تاریخی و مناظر طبیعی مکانی خوبی برای سیاحت و سرمایه گذاری است و امارت اسلامی متعهد به تامین امنیت هموطنان خود و همچنان سیاحان و سرمایه گذاران داخلی و خارجی در کشور است .
معاون اداری ریاست الوزرا گفت که اکنون امنیت در سراسر کشور برقرار است و همه به شمول سیاحان خارجی می توانند به هر نقطۀ کشور با خاطر آرام برود و ازساحات تاریخی و مناظرطبیعی دیدن کنند.
بعد ملا خیرالله خیرخواه سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ، صحبت کرد و افزود که با پیروزی امارت اسلامی، صلح و امنیت در کشور تامین شده و زمینه های بهتر برای فعالیت های سیاحتی و رشد این بخش فراهم شده است.
وی افزود که افغانستان غنی از معادن، ساحات باستانی، آبده های تاریخی و مناظرطبیعی است و از این سرمایه ها می توان در آبادی و پیشرفت کشور استفاده کرد.
وی همچنان از تلاش های وزارت اطلاعات وفرهنگ در راستای پیشرفت بخش توریزم اطمینان داد و گفت که فرصت های مناسب برای رشد این بخش فراهم شده است .
شیرمحمد عباس ستانکزی معین سیاسی وزارت امورخارجه نیز در سخنانش در رابطه به پالیسی امارت اسلامی افغانستان در رابطه به جذب سیاحان خارجی صحبت کرد و گفت که در بیش از چهل سال گذشته عرصه های مختلف کشور صدمه دیده است .

وی افزود که ترقی و پیشرفت کشور وابسته به تعلیم و تحصیل است و اکنون فرصت های مناسب در کشور وجود دارد و نیاز به متخصصان در بخش های مختلف است.
او از سرمایه داران و متخصصان کشور که در خارج هستند خواست که به کشور بیایند و به خاطر آرام به کار بپردازند و در آبادی کشور سهم بگیرند.
همچنان در این محفل مولوی عیتق الله عزیزی معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات وفرهنگ، در رابطه به نقش و اهمیت صنعت توریزم صحبت کرد و گفت که با آمدن امارت اسلامی و تامین امنیت، زمینه های بهتر برای فعالیت های سیاحتی در کشور به میان آمده است .
بعد مولوی محمد خالد حنفی سرپرست وزارت امر به معرف و نی از منکر، در رابطه به سیاحت از دیدگاه اسلام و اصول اسلامی معلومات داد و گفت که سیاحت در نظام اسلامی جایگاه خاص دارد .

وی گفت که فعالیت های سیاحتی وابسته به امنیت است و امارت اسلامی امنیت را در سراسر کشور برقرارکرده است و مردم می توانند به هر نقطۀ کشور به سیاحت بروند.
به همین ترتیب در این محفل حافظ عزیزالرحمن رییس عمومی ادارۀ ملی حفاظت محیط زیست، دررابطه به اهمیت جاذبه های طبیعی کشورمعلومات داد و گفت افغانستان مناظرطبیعی و ساحات زیبای برای سیاحت دارد که می تواند توجۀ سیاحان داخلی و خارجی را به خود جلب کند.

سپس خان جان الکوزی رییس عمومی اتاق های تجارت افغانستان، در مورد اهمیت اقتصادی سیاحت توضیحات داد و گفت که بسیاری از کشور های جهان 50 در صد عایدات خود را از بخش توریزم به دست می آورند.
وی افزود که افغانستان نیز با داشتن موقعیت خوب، مکان های تاریخی و ساحات باستانی، امکانات بهتر برای رشد صنعت توریزم دارد که باید از این امکانات استفاده موثر صورت بگیرد.
همچنان درجریان این محفل فلم مستند در رابطه به ساحات تاریخی و مناظر طبیعی کشور به نمایش گذشته شد و ممثلان تیاتر ملی، به مناسبت روز جهانی توریزم پاچۀ تمثیلی اجرا کردند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۳۱ - ۲۰:۳۸
Background image

آثاری تاریخی سرمایه مشترک ملت اند

دوشنبه مورخ(۱۱ ذوالقعده ۱۴۴۵) در جریان تجلیل از روز جهانی موزیم در مرکز آموزشی ریاست اطلاعات و فرهنگ ننگرهار تعدادی زیادی از آثاری تاریخی به نمایش گذاشته شده‌بود که بر علاوه قاری احسان. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۳۱ - ۱۳:۳
Background image

رییس اطلاعات و فرهنگ هرات با جمعی از جوانان خلاق دیدار کرد

یک‌شنبه مورخ(۱۰ ذوالقعده ۱۴۴۵)رییس اطلاعات و فرهنگ هرات با حضور آمرین اطلاعات و جوانان این ریاست با جمعی از جوانان خلاق که بعضی وسایل برقی را ساخته‌اند، دیدار نمود.

الحاج مولوی احمد. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۳۱ - ۱۲:۵۵
Background image

از رسانه‌ها در ولسوالی گرشک نظارت به عمل آمد

یک‌شنبه مورخ(۱۰ ذوالقعده ۱۴۴۵) مولوی شیر محمد وحدت آمر اطلاعات ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت هلمند از رادیو اسلامی تعلیم القرآن در ولسوالی گرشک نظارت کرد.

آقای وحدت گفت: هدف از بازدید. . .

BACK TO NEWS