هارون حکیمی، بر حراست از سرمایه های فرهنگی و تاریخی در ننگرهار تاکید کرد

farzad_moicgovaf
چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۹ - ۱۱:۲۶
هارون حکیمی، بر حراست از سرمایه های فرهنگی و تاریخی در ننگرهار تاکید کرد

هارون حکیمی معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ، امروز در دیدار با رییس اطلاعات و فرهنگ ننگرهار، مشکلات فرا راه کار، پیشنهادها و خواسته های وی را شنید.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ دراین دیدار رحیم الله خوگیانی، رییس اطلاعات و فرهنگ ننگرهار، در رابطه به وضعیت فرهنگی و هنری آن ولایت، معلومات داد و شماری از مشکلات فرا راه کار، پیشنهاد ها و خواسته هایش را به منظور بهبود امور ریاست اطلاعات وفرهنگ آن ولایت، با معین فرهنگ و هنر شریک کرد.

همچنان دراین دیدار، در رابطه به تسریع روند کار پروژه های ترمیم آبده های تاریخی، ایجاد کتابخانه در آرامگاه پاچاخان، توجه به حفاظت میراث های فرهنگی در آن ولایت، برگزاری سمینارها و برنامه های فرهنگی و پیشنهاد وزارت اطلاعات وفرهنگ در زمینۀ ایجاد موزیم زون مشرقی، بحث صورت گرفت.

معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات وفرهنگ، نقش فرهنگ وهنر را درعرصه های مختلف جامعه ارزشمند دانست و از توجه این وزارت به خاطر حفاظت آبده های تاریخی، ساحات باستانی و میراث های فرهنگی کشور و به خصوص در ننگرهار اطمینان داد.

وی، در کنار آن که به منظور بهبود امور فرهنگی در ننگرهار رهنمود هایی به رییس اطلاعات و فرهنگ ننگرهار ارائه کرد، بر توجۀ بیشتر وی در راستای حراست از سرمایه های فرهنگی و هنری در آن ولایت تاکید کرد.

کابل/ 19جوزا/ باختر

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۶:۱۹
Background image

محمد طاهر زهیر و شماری از مسوولان حکومتی در برابر پیکر پوهاند باوری ادای احترام کردند

محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، امروز، با ادای احترام در برابر پیکر پوهاند محمد رسول باوری معین پیشین وزارت اطلاعات و فرهنگ، بر روح وی دعا کرد.

به گزارش خبرنگار آژانس. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۰:۸
Background image

پیام تاثر و همدردی محمد طاهر زهیر، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در پیوند به درگذشت پوهاند محمد رسول باوری، معین پیشین وزارت اطلاعات و فرهنگ و استاد پوهنتون کابل

با تاسف و تالم فراوان دریافتم که پوهاند محمد رسول باوری، معین پیشین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ، استاد پوهنتون کابل، باستان شناس و شخصیت فرهنگی شناخته شدۀ کشور بنابر مریضی یی که. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۰ - ۱۶:۳۸
Background image

محمد طاهر زهیر: وزارت اطلاعات و فرهنگ با تمام توان از فرهنگ و هنر، به ویژه صنعت فلم سازی حمایت می کند

محمد طاهر زهیر، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز در  مراسم افتتاح تالار افغان فلم  و نمایش دو فلم کوتاه ساخت افغان فلم،  گفت  که وزارت اطلاعات و فرهنگ با تمام توان از فرهنگ و هنر، به. . .

BACK TO NEWS