معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ به هرات سفر کرد

moic_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۴ - ۱۳:۲۷
Herat-moic-farahi

مهاجر فراهی معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ در سفرش به هرات، با مولانا حقانی رئیس و کارمندان ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت دیدار کرد و مشکلات و خواست‌های آنان را شنید.

به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر؛ در این دیدار رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات گفت: ما با کمترین امکانات کارهای موثری را در اداره خود انجام دادیم و تلاش داریم که وظیفه خود را در قبال ارزش‌های فرهنگی این ولایت انجام بدهیم. به گفته حقانی، اما برای تقویت کارهای فرهنگی، لازم است که امکانات بیشتری در هرات فراهم شود.

رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات، از کارهای انجام شده در بخش بناهای تاریخی، اطلاع رسانی، گردشگری و فعالیت‌هایی برای جوانان یاد آور شده، گفت که روزنامه اتفاق اسلام که یگانه رسانه چاپی ارگان نشراتی حکومت و ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات  است به گونه بهتر چاپ و به دسترس شهروندان قرار می گیرد.

وی هم‌چنان از فعالیت های آژانس باختر و رادیو تلویزیون ملی هرات یادآور شد و بیان داشت که این دو بخش، بخاطر اطلاع رسانی و پخش خبرهای ریاست‌های حکومتی در هرات، فعالیت می‌کنند.

در این دیدار آمرین ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات نیز ضمن تاکید بر ترمیم بناهای تاریخی در این ولایت گفتند که هرگاه به بناهای تاریخی توجه بیشتری صورت گیرد، گردشگران بیشتری به کشور جذب خواهند شد و صنعت گردشگری در افغانستان رونق می‌یابد.

در همین‌حال، معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت که این وزارت در گذشته جایگاهی را که باید می داشت، نداشت و اما با روی کار آمدن امارت اسلامی افغانستان، وزارت اطلاعات و فرهنگ جایگاه خود را به دست آورده و برای کارهای هرچه بیشتر فرهنگی در حکومت تلاش‌های جدی جریان دارد.

مهاجر فراهی در مورد روزنامه اتفاق اسلام گفت که کارها برای چاپ رنگه و با تیراژ بیشتر این روزنامه جریان دارد که به تمام ولسوالی‌های هرات ارسال شود.

معین امور نشرات افزود که برای ارتقای کیفیت کاری در آژانس باختر که بیش از 80 سال سابقه دارد، نیز توجه صورت می‌گیرد.

وی هم‌چنان از تلاش‌ها برای رسیده گی به مشکلات و خواست‌های ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات خاطر نشان کرد که ملا خیرالله خیرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز به هرات سفر خواهد کرد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۷/۸ - ۱۳:۲
Background image

نمایندهٔ ا.ا.ا. در کنفرانس گردشگری سازمان ملل متحد اشتراک ورزیده است


مولوی سعدالدین سعید معین مالی و اداری گردشگری وزارت اطلاعات و فرهنگ بر اساس دعوت سازمان«UNWTO» در کنفرانس دو روزه، روز جهانی گردشگری در ریاض مرکز عربستان سعودی دایره شده اشتراک ورزیدند. . .

شنبه ۱۴۰۲/۷/۸ - ۰:۴۷
Background image

یک گردشگر کشور دبی به ولسوالی واخان بدخشان سفر کرد

عبدالواحد گردشگر امارات متحده عرب به هدف بازدید از زیبایی ها بدخشان با موتر به ولسوالی واخان بدخشان سفر نمود.
عبدالواحد از یک ماه بدینسو به هدف جهانگردی سفری خویش را آغاز نموده، می گوید. . .

شنبه ۱۴۰۲/۷/۸ - ۰:۴۳
Background image

رئیس اطلاعات و فرهنگ غزنی از رادیو تلویزیون ملی این ولایت بازدید نمود

 

روز گذشته ملا حمیدالله «نثار» رئیس اطلاعات و فرهنگ غزنی با همراهی مولوی عبدالله «منصور» آمر اطلاعات از آمریت رادیو تلویزیون ملی بازدید نمود.
در جریان بازدید مدثر «وفا» آمر رادیو. . .

BACK TO NEWS