طرزالعمل بورد ملی توریزم در قاعده تصویب و تایید شد

farzad
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۹:۳۸
طرزالعمل بورد ملی توریزم در قاعده تصویب و تایید شد

در نشست بورد ملی توریزم که امروز به ریاست محمد طاهر زهیر، نامزد وزیر و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ برگزار شد، طرزالعمل ملی توریزم در قاعده تایید شد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ این نشست با حضور پوهنیار سیده مژگان مصطفوی معین مالی، اداری و گرځندوی و پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات وفرهنگ، شماری از معینان وزارت ها و مسوولان و نمایندگان نهادهای ذیربط، برگزار شد.
در آغاز نشست محمد طاهر زهیر٬ سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در رابطه به سابقۀ توریزیم در افغانستان و نقش توریزم در بخش اقتصادی کشور معلومات داد و گفت که سیاحت، سفر، تور، توریست و گردشگری یکی از پر درآمد ترین، پرجاذبه ترین و خوب ترین صنعت های اقتصادی است که امروز از این رهگذر می توان عايد زیادی به دست آورد.
وی افزود که سرمایه بسیاری از کشورهای جهان از رهگذر توریزم تامین می شود.
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ خاطر نشان کرد که در دهه های 1940 تا 1960 ، به ویژه در دوران حکومت بابای ملت٬ رونق توریزم و اقتصاد کشور بهتر بود و تا سقوط جمهوری داود خان، افغانستان حداقل درسه دهه یکی از مقاصد توریستی در آسیا بود.
او افزود: آن زمان که ما جاذبه ها، جلوه ها و ظرفیت های توریستی داشتیم، خیلی از کشورهای همسایه این ظرفیت را نداشتند.
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت که به منظور بهبود وضعیت توریزم در کشور، این وزارت به ریاست جمهوری پیشنهاد کرده بود که بورد ملی توریزم ایجاد شود و امروز نخستین نشست این بورد است.
همچنان سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ بر تجربه جهان، تجربه گذشته افغانستان درسه دهه به ویژه دوران بابای ملت که دورۀ زرین برای جلب توریزم بود و برنامه های آیندۀ برای بهبود وضعیت توریزم در کشور که مستلزم دیدگاه ها و نظریات اعضای بورد است، تاکید کرد.
در این نشست حسین موج٬ آمر طرح و تدوین پالیسی های توریزم، در رابطه به طرزالعمل بورد ملی توریزم که در4  فصل و 12 ماده آماده شده است، معلومات داد و همچنان اعضای بورد در رابطه به هر مادۀ آن نظریات شان را ارائه کردند و در نهایت این طرزالعمل را در قاعده تایید و تصویب کردند.
به همین ترتیب در این نشست تاکید صورت گرفت که کمیتۀ تخنیکی متشکل از شماری از اعضای بورد ایجاد شود، تمام اعضای بورد در رابطه به پالیسی ملی توریزم دیدگاه های شان را ارائه کنند، وزارت امور خارجه در قسمت سهل کردن ویزه برای سیاحان، برنامه های لازم را روی دست گیرد و وزارت امور داخله در زمینه تدابیر امنیتی سعی کند.

کابل/ 25 سنبله/ باختر

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۹:۴۰
Background image

انجمن حمایت از میراث های فرهنگی افغانستان نگران آیندۀ آثار تاریخی در کشور است

انجمن حمایت از میراث های فرهنگی افغانستان از هیئت جمهوری اسلامی افغانستان وطالبان خواسته است که در جریان مذاکرات صلح٬ چگونگی حفاظت از میراث های فرهنگی را از یاد نبرند.
به گزارش آژانس. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۹:۳۳
Background image

مقررۀ آژانس اطلاعاتی باختر نهایی شد

مقررۀ آژانس اطلاعاتی باختر امروز در نشست کمیسیون موظف که به ریاست دلاور نذیرزوی، مشاور ارشد حقوقی وزارت اطلاعات و فرهنگ تدویر یافت، نهایی شد.
رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ به منظور تنظیم. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۹:۲۸
Background image

عبدالمنان شیوای شرق به برگزاری باشکوۀ نمایشگاه بین المللی کتاب افغانستان - ایران تاکید کرد

به ریاست عبدالمنان شیوای شرق معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز نشستی آمادگی برای برگزاری نمایشگاۀ بین المللی کتاب افغانستان - ایران، در کابل برگزار شد .
به گزارش خبرنگار آژانس. . .

BACK TO NEWS