رییس جدید فرهنگ مردم به کارمندان معرفی شد

moic_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۴ - ۱۵:۴۲
Azizi-moic

رییس جدید فرهنگ مردم امروز از سوی معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ به کارمندان آن ریاست معرفی شد.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر،  محفلی که به همین مناسبت به اشتراک معین فرهنگ و هنر و روسای ادارت ترتیب شده بود احمد ضیا انوری  رییس منابع بشری وزارت اطلاعات و فرهنگ با خوانش حکم رییس الوزرا گفت: به اساس پیشنهاد وزارت اطلاعات و فرهنگ و منظوری ریاست الوزرا ، مولوی صفی لله رائد به حیث رییس فرهنگ مردم وزارت اطلاعات و فرهنگ مقرر شده است.

مولوی عتیق الله عزیزی معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ در صحبتی گفت که ریاست فرهنگ مردم یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین بخش ها در وزارت اطلاعات و فرهنگ می باشد که  ارتباط مستقیم با رسم ، رواج و عنعنات تمام مردم افغانستان  دارد.

وزارت اطلاعات و فرهنگ  به تمام ارزش های فرهنگی کشور توجه دارد،  فرهنگ  ، عنعنات و رسم ورواج ها در کشور جز تاریخ و هویت ملی ما است .

او گفت که مولوی صفی الله رائد یکی از چهره های مشهور فرهنگی افغانستان می باشد که در بخش های مختلف فرهنگی به خصوص شهر و ادبیات کار کرده است  و از او خواست تا در بخش های مختلف فرهنگی تلاش کند زیرا در بیست سال گذشته در بخش های فرهنگی توجه نشده و تمام ارزش ها و فرهنگ  های کشور متلاشی  شده است.

او گفت که در این بخش هیچ کاری صورت نگرفته و می خواهم که در بخش های فرهنگی کار های بیشتر صورت گیرد.

مولوی صفی الله رائد رییس فرهنگ مردم گفت که حالا نظام اسلامی  در کشور مسلط شده است من با همکاری کارمندان کار های فرهنگی را  از صفر شروع خواهم کرد.

 او گفت که کار کردن برای مردم مسوولیت ما است و  من متعهد هستم.

او این ریاست را پر اهمیت  در کشور عنوان کرد و از فرهنگیان ، نویسندگان  و شعرا خواست تا با این اداره همکاری کنند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۳/۱۴ - ۸:۵۴
Background image

رئیس اطلاعات و فرهنگ ارزگان با مسؤولان رسانه های خصوصی دیدار کرد

امروز، (۱۴۴۴/۱۱/۱۴ هـ.ق) قاری آغا ولی قریشی، رئیس اطلاعات و فرهنگ ارزگان با مسؤولان رسانه های خصوصی نشست هماهنگی کرد و از آنان خواست تا نشرات شان را طبق اصول و ارزش های اسلامی پخش کنند.. . .

شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۳ - ۱۵:۳۴
Background image

رئیس موسسه اچکو با معین هنر و فرهنگ دیدار کرد

 موسسۀ اچکو که در زمینه حفاظت از میراث های فرهنگی در افغانستان فعالیت می کند، رئیس آن با مولوی عتیق الله عزیزی، معین هنر و فرهنگ، وزارت اطلاعات و فرهنگ دیدار کرد، که در جریان آن، حسیب. . .

شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۳ - ۱۵:۳۱
Background image

معین امور جوانان با مقامات نهادهای ترکیه دیدار کرد


روز گذشته در مراسم اختتامیه مسابقات انتخابی ملی بدمنتون در کابل که در آن ۱۵۰ بازیکنان از ۱۲ ولایت اشتراک داشتند، قاری محمد یونس راشد، معین امور جوانان با فاضل اکین اردوغان، رئیس موسسه. . .

BACK TO NEWS