برگزاری همایش "حجاب در نصوص شرعی، عنعنات افغانی، حقوق بشر و فواید صحی آن" در هرات

farzad_moicgovaf
یکشنبه ۱۴۰۱/۳/۲۲ - ۱۰:۲۴
برگزاری همایش "حجاب در نصوص شرعی، عنعنات افغانی، حقوق بشر و فواید صحی آن" در هرات

همایشی تحت عنوان (حجاب در نصوص شرعی، عنعنات افغانی و حقوق بشری و فواید صحی آن) به ابتکار محصلان اناث و همکاری کمیتۀ فرهنگی پوهنځی شرعیات و علوم اسلامی پوهنتون هرات دیروز برپا شد.
پوهندوی عبدالعزیز نعمانی رئیس پوهنتون هرات ضمن تشکر از برگزار کنندگان این همایش، با استناد به آیات الهی پیرامون اهمیت و جایگاه ویژه حجاب در اسلام صحبت کرده گفت: از دیدگاه اسلام حفظ حجاب نه تنها برای دختران و زنان مسلمان محدودیت نیست، بلکه هر قدر زنان حجاب و عفت شان را رعایت کنند پسندیده‌تر و به تقوا و پاکی نزدیک‌تر خواهند شد.
رئیس پوهنتون دیدگاه امارت اسلامی افغانستان در مورد حجاب را دیدگاهی اسلامی دانسته گفت: رعایت حجاب و پوشش اسلامی از یک طرف باعث حفظ نظام خانواده می‌گردد و از طرف دیگر حفظ حجاب باعث سعادت دنیا و در نتیجه قرب الهی را پی دارد.
در ادامه پوهنمل مولوی محمود شفیق استاد پوهنځی شرعیات و علوم اسلامی پیرامون جایگاه شرعی حجاب پرداخت گفت: حجاب به عنوان وسیله‌یی برای نگهداشت زنان از خودآرایی و همچنان یکی از دستورات دینی ما است که با نزول آیه حجاب، این امر واجب گردید. وی افزود: هدف از تأکید بر حجاب در دین اسلام این است که زنان زینت خود را از دید مردان بیگانه بپوشانند تا از این طریق به حفظ عفت و شرافت خود دست یابند.
سپس پوهاند زهرا فروغ استاد پوهنځی طب و هدیه شریفی استاد پوهنځی علوم اجتماعی پوهنتون هرات نیز به ترتیب پیرامون فواید صحی حجاب و جایگاه حجاب در عنعنات افغانی صحبت کردند.

هرات 22 جوزا باختر

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۷/۶ - ۱۵:۱۶
Background image

نخستین فلم مستند زندان بگرام به نمایش گذاشته شد

نخستین فلم مستند زندان بگرام که از سوی ریاست افغان فلم وزارت اطلاعات و فرهنگ تهیه شده بود به نمایش گذاشته شد.

حفلی که به همین مناسبت ترتیب شده بود مولوی عتیق الله عزیزی معین فرهنگ و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۵ - ۱۶:۰
Background image

وزارت اطلاعات و فرهنگ از روز جهانی توریزم تجلیل به عمل آورد

مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزرا، در محفل تجلیل از روز جهانی توریزم گفت که اکنون فرصت خوب برای سیاحت و رشد صنعت توریزم درافغانستان مساعد شده است.

در محفلی تجلیل از روز. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۴ - ۱۵:۴۲
Background image

رییس جدید فرهنگ مردم به کارمندان معرفی شد

رییس جدید فرهنگ مردم امروز از سوی معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ به کارمندان آن ریاست معرفی شد.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر،  محفلی که به همین مناسبت به اشتراک معین فرهنگ و. . .

BACK TO NEWS