برگزاری همایش "حجاب در نصوص شرعی، عنعنات افغانی، حقوق بشر و فواید صحی آن" در هرات

Anonymous (not verified)
یکشنبه ۱۴۰۱/۳/۲۲ - ۱۰:۲۴
برگزاری همایش "حجاب در نصوص شرعی، عنعنات افغانی، حقوق بشر و فواید صحی آن" در هرات

همایشی تحت عنوان (حجاب در نصوص شرعی، عنعنات افغانی و حقوق بشری و فواید صحی آن) به ابتکار محصلان اناث و همکاری کمیتۀ فرهنگی پوهنځی شرعیات و علوم اسلامی پوهنتون هرات دیروز برپا شد.
پوهندوی عبدالعزیز نعمانی رئیس پوهنتون هرات ضمن تشکر از برگزار کنندگان این همایش، با استناد به آیات الهی پیرامون اهمیت و جایگاه ویژه حجاب در اسلام صحبت کرده گفت: از دیدگاه اسلام حفظ حجاب نه تنها برای دختران و زنان مسلمان محدودیت نیست، بلکه هر قدر زنان حجاب و عفت شان را رعایت کنند پسندیده‌تر و به تقوا و پاکی نزدیک‌تر خواهند شد.
رئیس پوهنتون دیدگاه امارت اسلامی افغانستان در مورد حجاب را دیدگاهی اسلامی دانسته گفت: رعایت حجاب و پوشش اسلامی از یک طرف باعث حفظ نظام خانواده می‌گردد و از طرف دیگر حفظ حجاب باعث سعادت دنیا و در نتیجه قرب الهی را پی دارد.
در ادامه پوهنمل مولوی محمود شفیق استاد پوهنځی شرعیات و علوم اسلامی پیرامون جایگاه شرعی حجاب پرداخت گفت: حجاب به عنوان وسیله‌یی برای نگهداشت زنان از خودآرایی و همچنان یکی از دستورات دینی ما است که با نزول آیه حجاب، این امر واجب گردید. وی افزود: هدف از تأکید بر حجاب در دین اسلام این است که زنان زینت خود را از دید مردان بیگانه بپوشانند تا از این طریق به حفظ عفت و شرافت خود دست یابند.
سپس پوهاند زهرا فروغ استاد پوهنځی طب و هدیه شریفی استاد پوهنځی علوم اجتماعی پوهنتون هرات نیز به ترتیب پیرامون فواید صحی حجاب و جایگاه حجاب در عنعنات افغانی صحبت کردند.

هرات 22 جوزا باختر

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۷/۸ - ۱۳:۲
Background image

نمایندهٔ ا.ا.ا. در کنفرانس گردشگری سازمان ملل متحد اشتراک ورزیده است


مولوی سعدالدین سعید معین مالی و اداری گردشگری وزارت اطلاعات و فرهنگ بر اساس دعوت سازمان«UNWTO» در کنفرانس دو روزه، روز جهانی گردشگری در ریاض مرکز عربستان سعودی دایره شده اشتراک ورزیدند. . .

شنبه ۱۴۰۲/۷/۸ - ۰:۴۷
Background image

یک گردشگر کشور دبی به ولسوالی واخان بدخشان سفر کرد

عبدالواحد گردشگر امارات متحده عرب به هدف بازدید از زیبایی ها بدخشان با موتر به ولسوالی واخان بدخشان سفر نمود.
عبدالواحد از یک ماه بدینسو به هدف جهانگردی سفری خویش را آغاز نموده، می گوید. . .

شنبه ۱۴۰۲/۷/۸ - ۰:۴۳
Background image

رئیس اطلاعات و فرهنگ غزنی از رادیو تلویزیون ملی این ولایت بازدید نمود

 

روز گذشته ملا حمیدالله «نثار» رئیس اطلاعات و فرهنگ غزنی با همراهی مولوی عبدالله «منصور» آمر اطلاعات از آمریت رادیو تلویزیون ملی بازدید نمود.
در جریان بازدید مدثر «وفا» آمر رادیو. . .

BACK TO NEWS