نمایشگاه آثار هنری ” نقاشی و رسامی نفس تازه” افتتاح شد

moic_admin
أربعاء, سبتمبر 28 2022 2:00 مساء
moic-saeed-cultural

مولوی سعد الدین سعید معین مالی، اداری و گرځندوی وزارت اطلاعات وفرهنگ، امروز نمایشگاه آثار هنری ” نقاشی و رسامی نفس تازه” را در نگارستان ملی افتتاح کرد .

به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ در این مراسم که با حضور شماری از مسوولان و رییسان وزارت اطلاعات و فرهنگ و هنرمندان برگزار شد، معین مالی، اداری و گرځندوی وزارت اطلاعات وفرهنگ، در صحبت هایش راه اندازی چنین برنامه های هنری را در رشد و تقویت هنر نقاشی و رسامی موثر دانست.

وی از کارکرد های هنرمندان جوان کشور به قدردانی یاد کرد و از همکاری وزارت اطلاعات و فرهنگ  در راستای برگزاری نمایشگاه های هنری، به هنرمندان اطمینان داد.

بعد، محمد سمیع سیرت مسوول دیپارتمنت هنر های زیبای مرکز آموزش و آزمون های بین المللی (اکسپرت) گفت: چنان که تجارب زمان نشان داده است، تقویت و رشد هنر و پدیدۀ های هنری سبب ترقی و تعالی جوامع بشری شده است.

وی در رابطه به آثار این نمایشگاه معلومات داد و گفت که  در این نمایشگاه  70 اثر هنری نقاشی، رسامی و سوخته کاری  شاگردان  دیپارتمنت هنر های زیبای مرکز آموزش و آزمون های بین المللی (اکسپرت)، به نمایش گذاشه شده است .

سپس تقدیرنامه های این دیپارتمنت را  مسوولان برای هنرمندان مستحق اعطا کردند .

همچنان در جریان این برنامه، ممثلان تیاتر ملی پارچۀ تمثیلی را نیز اجرا کردند.

در اخیر برنامه، معین مالی، اداری و گرځندوی وزارت اطلاعات وفرهنگ و شماری ازمسوولان نمایشگاه آثار هنری ” نقاشی و رسامی نفس تازه”  را افتتاح کردند و اشتراک کنندگان از آثار این نمایشگاه دیدند کردند.

تازه ترین اخبار

أحد, فبراير 05 2023 6:13 مساء
Background image

التقى رئيس الإعلام والثقافة في ولاية غزنة بشباب

 
  في13/7/1444 هـ ق التقى رئيس الإعلام والثقافة في غزنة الملا حميد الله نثار بشباب المتطوع في مكتبه.
 ودعا السيد الملا حميد الله نثار الشباب على أنهم العمود الفقري لكل مجتمع وطلب من. . .

سبت, فبراير 04 2023 4:51 مساء
Background image

تخريج أكثر من مائة شاب من برنامج فن الخطابة و التعبير في ولاية سربل

 

 قال مسؤولون في إدارة الإعلام والثقافة في ولاية سربل إن 120 شخصًا تخرجوا من برنامج تدريبي مدته شهر واحد حول فن الخطابة و التعبير نظمته إدارة شؤون الشباب.

 يقول فيض الله فائز، مدير. . .

خميس, فبراير 02 2023 7:14 مساء
Background image

عقد الاجتماع الدوري للجنة تقييم الكتب في رئاسة بيهقي 


عقد اليوم الخميس 1444/7/11.هـ ق، اجتماع دوري لهيئة مراجعة الكتب في وزارة الإعلام والثقافة برئاسة الرئيس مولوي عبدالحليم ځانواک. وشارك فيها مدير عام الموقع الإلكتروني والمنشورات للوزارة. . .

BACK TO NEWS