نمایشگاه آثار هنری ” نقاشی و رسامی نفس تازه” افتتاح شد

moic_admin
أربعاء, سبتمبر 28 2022 2:00 مساء
moic-saeed-cultural

مولوی سعد الدین سعید معین مالی، اداری و گرځندوی وزارت اطلاعات وفرهنگ، امروز نمایشگاه آثار هنری ” نقاشی و رسامی نفس تازه” را در نگارستان ملی افتتاح کرد .

به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ در این مراسم که با حضور شماری از مسوولان و رییسان وزارت اطلاعات و فرهنگ و هنرمندان برگزار شد، معین مالی، اداری و گرځندوی وزارت اطلاعات وفرهنگ، در صحبت هایش راه اندازی چنین برنامه های هنری را در رشد و تقویت هنر نقاشی و رسامی موثر دانست.

وی از کارکرد های هنرمندان جوان کشور به قدردانی یاد کرد و از همکاری وزارت اطلاعات و فرهنگ  در راستای برگزاری نمایشگاه های هنری، به هنرمندان اطمینان داد.

بعد، محمد سمیع سیرت مسوول دیپارتمنت هنر های زیبای مرکز آموزش و آزمون های بین المللی (اکسپرت) گفت: چنان که تجارب زمان نشان داده است، تقویت و رشد هنر و پدیدۀ های هنری سبب ترقی و تعالی جوامع بشری شده است.

وی در رابطه به آثار این نمایشگاه معلومات داد و گفت که  در این نمایشگاه  70 اثر هنری نقاشی، رسامی و سوخته کاری  شاگردان  دیپارتمنت هنر های زیبای مرکز آموزش و آزمون های بین المللی (اکسپرت)، به نمایش گذاشه شده است .

سپس تقدیرنامه های این دیپارتمنت را  مسوولان برای هنرمندان مستحق اعطا کردند .

همچنان در جریان این برنامه، ممثلان تیاتر ملی پارچۀ تمثیلی را نیز اجرا کردند.

در اخیر برنامه، معین مالی، اداری و گرځندوی وزارت اطلاعات وفرهنگ و شماری ازمسوولان نمایشگاه آثار هنری ” نقاشی و رسامی نفس تازه”  را افتتاح کردند و اشتراک کنندگان از آثار این نمایشگاه دیدند کردند.

تازه ترین اخبار

أربعاء, ديسمبر 06 2023 10:13 صباحا
Background image

تم انعقاد مشیرة فی ذکریات شاعر الملحی الراحل ملا در محمد جوهری

أمس فی لوجر انعقد مشیرة علی مستوی الدولة متعلق بدائرة الاعلام والثقافة بواسطة مدیر الاعلام والسیاحة باسم ملحی شاعر الراحل ملا در محمد جوهری.
شارکو فی حفل المذکور رئیس الاعلام و الثقافة. . .

أربعاء, ديسمبر 06 2023 10:11 صباحا
Background image

تم افتتاح المركز الثاني للتدريب على الأعمال التجارية عبر الإنترنت (الأعمال الحرة) في كابول

  افتتح نائب الوزير لشؤون الشباب بوزارة الإعلام والثقافة المركز الثاني للتدريب على الأعمال التجارية عبر الإنترنت في كابول.
   وقال قاري محمد يونس راشد في الجلسة الافتتاحية للمركز. . .

ثلاثاء, ديسمبر 05 2023 2:53 مساء
Background image

وفي بغلان بدأت لجنة إصلاح الأجهزة اللوحية والألواح عملها

 بدأت اليوم الثلاثاء (۲۱ جمادى الأولى ۱۴۴۵) أعمال اللجنة المشتركة لإصلاح اللوحات واللألواح في ولاية بغلان والتي تضم ممثلين عن مختلف الجهات.

 ويقول مولوي عبد الفتاح رحيمي مدير الإعلام. . .

BACK TO NEWS