ملا خیرالله خیر خواه، بر حفاظت آثار تاریخی در ساحۀ مس عینک تاکید کرد

مجهول (لم يتم التحقق)
جمعة, يونيو 17 2022 2:40 مساء
ملا خیرالله خیر خواه، بر حفاظت آثار تاریخی در ساحۀ مس عینک تاکید کرد

ملا خیرالله خیر خواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ و شیخ شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم، امروز از معدن مس عینک و آثار تاریخی در آن ساحه دیدن کردند.
به گزارش آژانس باختر؛ در جریان این دیدار سرپرستان وزارت های اطلاعات و فرهنگ و معادن و پترولیم، ضمن آن که از ساحات مختلف معدن مس عینک و آثار تاریخی در آن ساحه دیدن کردند، در نشست با هیئت شرکت چینایی در رابطه به قرارداد استخراج معدن مس عینک نیز صحبت کردند.
در این نشست سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، تاکید کرد که در جریان استخراج معدن باید تلاش صورت بگیرد تا آثار تاریخی که در این ساحه وجود دارد حفاظت شود و هیچگونه آسیبی نباید به آثار تاریخی برسد.
همچنان در این نشست خاطر نشان شد که باید به منظور پیشرفت بهتر امور استخراج معدن مس عینک، سعی و تلاش بیشتر صورت بگیرد.
به همین ترتیب مسوولان گفتند که با آغاز کار پروژۀ استخراج معدن مس عینک، زمینۀ کار برای شماری از مردم نیز فراهم خواهد شد و از لحاظ اقتصادی نیز تاثیر مثبت بر زندگی مردم آن محل خواهد داشت.

کابل، 27 جوزا، باختر

تازه ترین اخبار

أحد, يونيو 04 2023 1:40 مساء
Background image

تم اكتشاف 16 موقعاً أثرياً و تاريخيا في منطقة بركي بغلان

اكتشف علماء الآثار بوزارة الإعلام والثقافة وإدارة الإعلام والثقافة بغلان اليوم السبت (1444/11/14 هـ ق) 16 موقعاً أثرياً في منطقة بركي بولاية بغلان.
‎يقول مولوي عزت مير حقاني، مدير عام. . .

أحد, يونيو 04 2023 1:37 مساء
Background image

عقد اجتماع شهري للتنسيق والتكامل بين الشباب

عقد اجتماع شهري للتنسيق والتكامل بين الشباب في ولاية هلمند من قبل دائرة الإعلام والثقافة، شارك فيه مدير  عام الإعلام والثقافة مولوي محمد قاسم رياض، ومدير عام الثقافة والسياحة مولوي. . .

أحد, يونيو 04 2023 1:36 مساء
Background image

عقدت ندوة اكاديمية تقديرا للخدمات الثقافية والشعرية للشاعر الراحل الملا در محمد جوهري

 

ونظم اللقاء إدارة الإعلام والثقافة بولاية لوجر، لتقدير الخدمات الثقافية والشعرية للشاعر الملحمي والثقافي الراحل الملا در محمد جوهرى، بما في ذلك شارك العديد من المسؤولين الإداريين. . .

BACK TO NEWS